لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

مایک پمپئو در ژاپن بر ضرورت مقابله با «سوءاستفاده، فساد، و زورگویی حزب کمونیست چین» تاکید کرد


مایک پمپئو در نشست چهارجانبه وزیران خارجه آمریکا، ژاپن، استرالیا، و هند در توکیو
مایک پمپئو در نشست چهارجانبه وزیران خارجه آمریکا، ژاپن، استرالیا، و هند در توکیو

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، که برای حضور در نشست چهارجانبه وزیران خارجه آمریکا، ژاپن، استرالیا، و هند به ژاپن سفر کرده است، بر اهمیت همکاری کشورها به منظور محافظت از مردم‌شان در برابر اقدامات حزب کمونیست چین در زمینه سوءاستفاده، فساد، و زورگویی تاکید کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز سه شنبه ۱۵ مهرماه در نشست چهارجانبه وزیران خارجه آمریکا، ژاپن، استرالیا، و هند که در توکیو برگزار شده است،‌ بار دیگر چین را به پنهان‌کاری درباره همه‌گیری کرونا و بدتر کردن وضعیت همه‌گیری،‌ همزمان با تهدید آزادی و دموکراسی متهم کرد.

وی افزود: «اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که ما برای محافظت از مردم و شرکای خود در برابر سوءاستفاده، فساد، و زورگویی حزب کمونیست چین همکاری کنیم.»

مایک پمپئو در صفحه توئیتر خود نیز با انتشار عکسی از جلسه امروز، از نخستین دیدار خود با یوشیهیده سوگا، نخست وزیر جدید ژاپن، ابراز خشنودی کرد و نوشت: «اتحاد ایالات متحده و ژاپن هرگز قدرتمندتر از این نبوده است. این [اتحاد] سنگ بنای صلح، امنیت، و رفاه برای منطقه هند-آرام است، و برای نسل‌های آینده نیز بر همین منوال خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG