لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

رئیس جمهوری و نخست وزیر اسرائیل در گفت‌و‌گوی تلفنی با جو بایدن: پیوندهای آمریکا و اسرائیل فراتر از سیاست‌های حزبی است


 جو بایدن (چپ) رئیس جمهوری منتخب آمریکا و روون ریولین رئیس جمهوری اسرائیل
جو بایدن (چپ) رئیس جمهوری منتخب آمریکا و روون ریولین رئیس جمهوری اسرائیل

روون ریولین و بنیامین نتانیاهو، رئیس جهموری و نخست وزیر اسرائیل، در گفت‌وگوهایی جداگانه با جو بایدن تاکید کردند که پیوندهای آمریکا و اسرائیل فراتر از حوزه سیاست حزبی است.

حساب کاربری بنیامین نتانیاهو به زبان فارسی روز سه‌شنبه ۲۷ آبان با انتشار توئیتی نوشته است که جو بایدن بار دیگر بر تعهد عمیق خود نسبت به اسرائیل و امنیت آن تاکید کرد و نتانیاهو نیز ارتباط ویژه بین اسرائیل و آمریکا را یک پایه اساسی امنیت اسرائیل و سیاست آن دانست.

در ادامه این توئیت نیز با اشاره به توافق دو طرف برای دیدار با یکدیگر در آینده نزدیک، آمده است که آقایان بایدن و نتانیاهو «بر لزوم ادامه تقویت اتحاد قوی بین ایالات متحده و اسرائیل تأکید کردند.»

روزنامه جروزالم پست نیز در گزارشی نوشت که گفت‌وگوی تلفنی بنیامین نتانیاهو و جو بایدن حدود ۲۰ دقیقه طول کشید و دفتر نخست وزیر اسرائیل این گفت‌وگو را گرم توصیف کرد

جروزالم پست در این گزارش می‌گوید که روون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل، نیز به جو بایدن تبریک گفت و افزود: «تردید ندارم که تحت رهبری شما ایالات متحده به امنیت و موفقیت اسرائیل متعهد است.»

به دنبال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رسانه‌ها در امریکا جو بایدن را با رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال) - یعنی تعداد آرای لازم برای پیروزی در انتخابات - پیروز اعلام کرده‌اند. نتیجه نهایی انتخابات هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

پرزیدنت ترامپ هنوز نتیجه اعلام شده را نپذیرفته است و در حال حاضر تیم او در چند ایالت، از جمله پنسیلوانیا و جورجیا، پرونده‌هایی را برای چالش حقوقی نتایج انتخابات در دادگاه دنبال می‌کند.

XS
SM
MD
LG