لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۴

آژانس‌های سازمان ملل متحد قول دادند در افغانستان باقی بمانند


کابل - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
کابل - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

آژانس‌های سازمان ملل متحد می‌گویند قصد دارند در افغانستان بمانند تا به میلیون‌ها افغانستانی که با سقوط قریب‌الوقع کشورشان به دست شورشیان طالبان روبرو هستند، کمک کنند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، این نهادهای بین‌المللی عهد کرده‌اند که در مناطق شهری افغانستان به خصوص کابل، پایتخت کشور - که مملو از آوارگانی است که از حملات طالبان در مناطق روستایی فرار کرده‌اند - باقی بمانند.

ینس لارکه، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می گوید که سازمان ملل متحد در ۷۰ سال گذشته بدون وقفه در افغانستان بوده و هنوز هم آنجا است. او می‌گوید که سازمان ملل متحد نگران امنیت کارکنان بین‌المللی و محلی خود است و رویدادها را از نزدیک تحت نظر دارد تا از این افراد محافظت کند.

آقای لارکه اشاره کرد: «البته، این یک وضعیت بسیار ناپایدار، غیر قطعی، و به سرعت در حال تغییر است.» و گفت: «ولی ما در همان جایی که هستیم می‌مانیم. نیت همه ما این است که اینجا بمانیم و به مردم افغانستان خدمت کنیم. توافقی که ما در افغانستان داریم با مردم افغانستان و با غیرنظامیان است. و اینجا هستیم که بمانیم و به آنها کمک کنیم.»

سازمان ملل متحد ۷۲۰ نفر از کارمندان خود را به امور افغانستان اختصاص داده است. ۳۰۰ تن از این کارمندان در خاک این کشور هستند و باقی کارمندان به خاطر همه‌گیری کرونا دورکاری می‌کنند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، بسیاری از کمک‌های بشردوستانه‌ای را که امسال توسط ۱۵۶ سازمان اختصاصی ملل متحد و سازمان‌های غیردولتی به ۸ میلیون شهروند افغانستانی ارائه شده است، هماهنگ می‌کند.

XS
SM
MD
LG