لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از تحریم‌های تازه آمریکا علیه بخش مالی ایران تقدیر کرد


جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» (راست) و مارک والاس، مدیرعامل این سازمان
جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» (راست) و مارک والاس، مدیرعامل این سازمان

جو لیبرمن، سناتور سابق و رئیس سازمان غیرانتفاعی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر اجرایی این سازمان، با انتشار بیانیه‌ای از اقدام وزرات خزانه‌داری ایالات متحده در قرار دادن کل بخش مالی ایران در لیست سیاه و تحریم ۱۸ بانک عمده ایران تقدیر کردند.

در بیانیه گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» آمده است: «اتحاد علیه ایران هسته‌ای از دولت پرزیدنت ترامپ را به خاطر برداشتن این گام مهم رو به جلو در کارزار فشار حد‌اکثری، و همزمان پایبندی به ارزش‌های اخلاقی آمریکا و تضمین دسترسی مردم ایران به محصولات، کالاها، و خدماتی که جزو نیازهای اساسی بشردوستانه محسوب می‌شود را تضمین کرده ‌است، تقدیر می‌کند. با افزایش فشار اقتصادی، ایالات متحده می‌تواند اهرم نیرومندی را برای جلوگیری از فعالیت‌های اهریمنی ایران به کار بندد.»

در این بیانیه آمده است: «معافیت‌های بشردوستانه در بطن قوانین آمریکا گنجانده شده است و توافق‌نامه تجارت بشردوستانه سوئیس ایمن‌ترین ابزار جهت اطمینان یافتن از این امر است که مردم ایران حمایت مورد نیازشان را دریافت می‌کنند.»

این بیانیه می‌افزاید: «این رژیم در زمینه سوءاستفاده از مؤسسات مالی برای تامین بودجه برای تروریسم سابقه دارد. بنا بر گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک مرکزی ایران طی سال‌ ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ میلیاردها دلار و یورو به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته است. آن بودجه‌های میلیارد دلاری می‌توانست به جای رفتن به جیب گروه‌های تروریستی، صرف تامین رفاه مردم [ایران] شود.»

گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در ادامه دولت ایالات متحده را تشویق کرده است که از سوئیفت [جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی] بخواهد به روابط خود با همه بانک‌های ایرانی تحریم شده، و همین طور موسسات مالی دیگری که در حال حاضر به شبکه سوئیفت مرتبط هستند، پایان دهد.

مقامات اتحاد علیه ایران هسته‌ای تاکید کرده‌اند که «جامعه جهانی باید این واقعیت را قبول کند که رژیم ایران یک سازمان تروریستی است و راه مناسب برای محافظت از صلح و امنیت جهانی، محاصره اقتصادی کامل [رژیم حاکم بر ایران] است.»

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» یک گروه غیرانتفاعی دو حزبی است که برای جلوگیری از تحقق جاه‌طلبی‌های ایران در دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند.

XS
SM
MD
LG