لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

پرزیدنت ترامپ می‌گوید اگر لازم باشد بار دیگر با کیم جونگ اون ملاقات می‌کند


دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در منطقه مرزی بین دو کره. ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹
دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در منطقه مرزی بین دو کره. ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ، با وجود علائم ارسالی از پیونگ یانگ حاکی از بی‌میلی آن کشور به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای متوقف‌شده، می‌گوید از برگزاری یک اجلاس دیگر با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، استقبال می‌کند.

پرزیدنت ترامپ این اظهارنظر را روز سه شنبه در مصاحبه ای با گرتا ون ساسترن برای «گِرِی تلویزیون» عنوان کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «من متوجه شدم که آن‌ها می‌خواهند ملاقات کنند و ما به یقین چنین خواهیم کرد.» وی سپس افزود: «اگر تصور کنم [این ملاقات] مفید خواهد بود، چنین خواهم کرد.»

وقتی ون ساسترن، که با صدای آمریکا هم همکاری می کند، پرسید که آیا پرزیدنت ترامپ چنین ملاقاتی را مفید می‌داند، رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد: «احتمالا. من رابطه بسیار خوبی با او دارم. [بنابراین، چنین ملاقاتی] احتمالا مفید خواهد بود.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «تقریبا چهار سال است که ما در جنگی درگیر نشده ایم. شاید هر فرد دیگری در راس قدرت بود ما در جنگ بودیم. من ارتباط برقرار می کنم، ما حرف می زنیم، و سپس خواهیم دید چه می شود. ولی ما عملکرد خوبی داشته ایم و آن طور که شایسته است مورد تقدیر قرار نگرفته ایم.»

پرزیدنت ترامپ درباره ادامه فعالیت‌های جنگ افزار هسته‌ای کره شمالی پاسخ داد: «تا ببینیم چه خواهد شد. هنوز پرتاب آزمایشی هسته ای انجام نداده اند. هنوز چنین نشده است. ممکن است در مقطعی چنین شود و ما باید گفتگوهای بسیار جدی و تاملی در این باره داشته باشیم؛ زیرا ممکن است زمانی فرا برسد که اتفاقی رخ دهد.»

نسخه کامل این مصاحبه روز یکشنبه از طریق «گری تی وی» پخش خواهد شد، اما بخشی از متن این مصاحبه در باره کره شمالی زودتر در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG