لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۱

طالبان یک خواننده محلی را کشت؛ افزایش نگرانی فعالان از بازگشت قوانین سخت‌گیرانه به افغانستان


شبه‌نظامیان مخالف حکومت طالبان در پنجشیر، افغانستان - ۷ شهریور ۱۴۰۰
شبه‌نظامیان مخالف حکومت طالبان در پنجشیر، افغانستان - ۷ شهریور ۱۴۰۰

یک عضو طالبان یک خواننده محلی افغانستانی را به ضرب گلوله کشت. قتل این خواننده باعث افزایش نگرانی فعالان شده است که طالبان پس از سرنگونی دولت به سیاست‌های بی‌رحمانه‌ای که در زمان حکومت بر افغانستان به اجرا گذاشته بود، باز خواهد گشت.

به گزارش آسوشیتدپرس در روز یکشنبه ۷ شهریور، قتل این خواننده به نام فواد اندرابی در حالی صورت می‌‌گیرد که ایالات متحده ده‌ها هزار نفر را در یک عملیات تاریخی از فرودگاه بین‌المللی کابل خارج کرده است.

قتل این خواننده محلی در روز جمعه در دره اندرابی، منطقه‌ای در استان بغلان در ۱۰۰ کیلومتری شمال کابل رخ داد. این دره پس از به قدرت رسیدن طالبان تحت تحولات شدیدی قرار گرفته و برخی از مناطق آن تحت کنترل شبه نظامیان مخالف حکومت طالبان قرار گرفته است.

طالبان ادعا می‌کنند که که آن مناطق را پس گرفته‌اند، هر چند ولایت پنجشیر در کوه‌های هندوکش تنها استان از ۳۴ استان افغانستان است که تحت کنترل طالبان نیست.

جواد اندرابی، پسر فواد انداربی به آسوشیتدپرس گفت که طالبان پیش از قتل پدرش به خانه او رفته بودند، خانه را بازرسی کرده بودند، و حتی با این خواننده محلی چای نوشیده بودند. ولی روز جمعه همه‌ چیز عوض شد.

جواد اندرابی گفت: «او (پدرش) بی‌گناه بود، خواننده‌ای بود که فقط مردم را سرگرم می‌کرد. آنها (طالبان) در مزرعه به سر او شلیک کردند.»

وی افزود که خواهان عدالت است و شورای محلی طالبان قول داده ‌است که قاتل پدرش را مجازات کند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان به آسوشیتدپرس گفت که این رویداد را مورد بررسی قرار خواهند داد، اما جزئیات بیشتری در مورد این قتل در دسترس نیست.

XS
SM
MD
LG