لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۴

وزارت خارجه آمریکا ۸۰ درصد از کشورهای جهان را به رهنمود «سفر نکنید» خود خواهد افزود


FILE PHOTO: First U.S. commercial flight of a Boeing 737 MAX, since regulators lifted a 20-month grounding in November, lands in New York
FILE PHOTO: First U.S. commercial flight of a Boeing 737 MAX, since regulators lifted a 20-month grounding in November, lands in New York

با باز شدن مبادی ورودی تعدادی از کشورها به روی مسافران آمریکایی، وزارت خارجه آمریکا هشدارهای تازه‌ای را برای مسافران صادر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رهنمود «سفر نکنید» وزارت خارجه آمریکا حدود هشتاد درصد از کشورهای جهان را در برمی‌گیرد.

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه نسبت به «خطر بی سابقه» همه‌گیری کرونا برای مسافران هشدار داد و تأکید کرد که توصیه‌های جدید، بر اطلاعات به دست آمده از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا متکی است.

کشورها، بر اساس سطح خطر ابتلا، در چهار دسته «بسیار پرخطر»، «پرخطر»، «متوسط»، و «کم» گروه‌بندی شده‌اند.

هند و باهاما از جمله مناطقی هستند که به تازگی به فهرست کشورهای «بسیار پرخطر» افزوده شده‌اند.

ایران نیز جزو کشورهای «بسیار پرخطر» است که وزارت خارجه آمریکا سفر به آنجا را به مسافران آمریکایی، حتی اگر به صورت کامل واکسینه شده باشند، توصیه نمی‌کند و می‌گوید خطر ابتلا و پخش گونه‌های جدید کرونا در این کشور بالا است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اوایل این ماه گفت خطر ابتلا برای مسافرانی که کاملا واکسینه شده‌اند کم است. با این حال مقامات بهداشتی به دلیل افزایش موارد ابتلا در سراسر آمریکا و جهان، همچنان سفر کردن - به ویژه مسافرت به کشورهای خارجی که ممکن است با خطر انتقال گونه‌های جدید ویروس کرونا همراه باشد - را مگر در موارد ضروری توصیه نمی‌کنند.

یونان اعلام کرد که درهای آن کشور پس از گذشت بیش از یک سال به روی مسافران آمریکایی باز شده است، اما فهرست کشورهای «بسیار پرخطر» وزارت خارجه آمریکا در حال حاضر این کشور را نیز شامل می‌شود.

XS
SM
MD
LG