لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

حساب‌های بانکی و آپارتمان رهبر مخالفان در روسیه «ضبط شده است»


تصویری از الکسی ناوالنی رهبر مخالفان در روسیه، که در برلین حضور دارد
تصویری از الکسی ناوالنی رهبر مخالفان در روسیه، که در برلین حضور دارد

سخنگوی الکسی ناوالنی رهبر مخالفان در روسیه، از مسدود شدن حساب‌های بانکی و ضبط آپارتمان آقای ناوالنی در مسکو خبر داد.

کیرا یارمیش در ویدئویی که در توییتر منتشر کرده است، گفت: دارایی های ناوالنی در ۲۷ آگوست سال گذشته در ارتباط با دادخواست یک شرکت تهیه و توزیع غذا دانش آموزان در مسکو توقیف شده است.

ناوالنی ۴۴ ساله ، در جریان پرواز به مسکو بیمار و به بیمارستان منتقل شد اما پس از انتقال به آلمان مشخص شد که با عامل اعصاب در روسیه مسموم شده است.

رهبر مخالفان در روسیه، روز شنبه ۲۹ شهریور، تصویری از خود در اینستاگرام منتشر کرد که وی را در حال راه رفتن در بیمارستانی در برلین نشان می داد.

ناوالنی منتقد صریح ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و برای سازماندهی اعتراض های ضد دولتی بارها بازداشت و زندانی شده است. او همچنین یک بنیاد غیرانتفاعی را برای افشای فساد دولتی در روسیه تاسیس کرده است.

پیشتر استیون بیگن، معاون وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۱۴ شهریور با سفیر روسیه در واشنگتن دیدار و درباره یافته‌های آلمان از جزئیات مسمومیت الکسی ناوالنی، رهبر اپوزویسیون روسیه، با استفاده از سم اعصاب نوویچوک ابراز نگرانی عمیق کرد.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز پنجشنبه ۳۰ مرداد گفته بود مسموم کردن احتمالی الکسی ناوالنی، منتقد کرملین، بسیار نگران‌کننده است و می تواند بر روابط آمریکا و روسیه تاثیر بگذارد.

همچنین وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان در بیانیه‌ مشترکی خواستار پاسخگویی روسیه درباره حمله با ماده شیمیایی به رهبر مخالفان در روسیه شدند.

XS
SM
MD
LG