لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۰

افراد مسلح به بازار بورس کراچی در پاکستان حمله کردند؛ ۳ نفر کشته و ۷ نفر مجروح شدند


بنابر اعلام مقامات پلیس پاکستان این حمله منجر به کشته شدن دست کم دو نگهبان و یک پلیس شد و دست کم هفت زخمی برجای گذاشت.
بنابر اعلام مقامات پلیس پاکستان این حمله منجر به کشته شدن دست کم دو نگهبان و یک پلیس شد و دست کم هفت زخمی برجای گذاشت.

گزارش‌ها حاکی است که حمله روز دوشنبه افراد مسلح به ساختمان بورس سهام در شهر کراچی چند کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش رویترز، چهار فرد مسلح روز دوشنبه ۹ تیرماه به ساختمان بورس سهام در شهر کراچی پاکستان حمله کردند که بنابر اعلام مقامات پلیس پاکستان این حمله دست کم منجر به کشته شدن دو نگهبان و یک پلیس شد و دست کم هفت زخمی برجای گذاشت.

همچنین رئیس پلیس کراچی به رویترز گفت که مهاجمان با نارنجک و اسلحه این حملات را انجام داده‌اند و به سوی یک پاسگاه امنیتی تیراندازی کردند. هر چهار مهاجم نیز در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

بنابر این گزارش شورشیان جدایی‌طلب استان بلوچستان، موسوم به «ارتش آزادی‌ بخش بلوچستان»، در پست توئیتری خود مدعی انجام این حمله شده است. مدت کوتاهی پس از حمله، حساب کاربری این گروه به حالت تعلیق درآمد. رویترز نوشت که به شکل مستقل نمی‌تواند صحت ادعای این شورشیان جدایی‌طلب را تایید کند.

همچنین یک مقام ضد تروریسم به رویترز گفت که مهاجمان مقادیر قابل توجهی مهمات و نارنجک در کوله‌پشتی‌های خود حمل می‌کردند.

وزارت خزانه داری آمریکا تیرماه سال گذشته گروه «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» در پاکستان را به فهرست تحریم های مربوط به مبارزه با تروریسم افزود.

پیشتر وزیر خارجه آمریکا نیز «ارتش آزادی بخش بلوچستان» را خطری در رابطه با انجام اقدامات تروریستی و از جمله تهدیدی علیه آمریکا و اتباع این کشور دانسته و آن را گروه تروریستی خوانده بود.

XS
SM
MD
LG