لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۰

معترضین در بیروت به طور نمادین ماکت رهبر حزب الله را به دار آویختند


گروهی از معترضان ماکت سید حسن نصرالله و برخی مقامات لبنان را به دار کشیدند
گروهی از معترضان ماکت سید حسن نصرالله و برخی مقامات لبنان را به دار کشیدند

ماکت مقوایی حسن نصرالله، رهبر حزب سیاسی و شبه‌نظامی لبنان حزب‌الله که از سوی ایالات متحده به عنوان سازمان تروریستی تعیین شده است، روز شنبه توسط معترضین لبنانی به طور نمادین در بیروت به دار آویخته شد.

تایمز اسرائیل ویدئوهایی را منتشر کرده است که در آنها معترضان شعار می‌دهند: «حزب الله یک سازمان تروریستی است.»

از سوی دیگر سفارت ایالات متحده در بیروت روز شنبه بیانیه ای را برای حمایت از حق مردم لبنان در اعتراضات مسالمت آمیز منتشر کرد و از همه طرفین خواست تا از خشونت خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: ملت لبنان متحمل سختی‌های بسیار شده است و لیاقت داشتن رهبرانی را دارد که به آنها گوش می دهند و مسیر را تغییر می دهند تا به مطالبات مردمی برای شفافیت و پاسخگویی پاسخ دهند. ما از حق آنها برای اعتراض مسالمت آمیز حمایت می کنیم و همه افراد درگیر را به پرهیز از خشونت دعوت می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایالات متحده ، مایک پومپئو در حساب رسمی توییتر خود روز جمعه شب بیانیه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه ایالات متحده بیش از ۱۷ میلیون دلار کمک به لبنان برای جبران آسیب‌های ناشی از انفجار بیروت را متقبل شده است.

وی گفت: ما آماده می شویم تا به مردم لبنان کمک کنیم تا آنها در پی انفجار مهیب بیروت بهبود یابند. ما همه آسیب دیدگان این فاجعه را در افکار و دعاهایمان درنظر می‌آوریم.

XS
SM
MD
LG