لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

امیر کویت درگذشت و ولیعهد جانشین او شد؛ واکنش مایک پمپئو


آرشیو
آرشیو

شیخ صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت، در ۹۱ سالگی درگذشت. در پی درگذشت صباح احمد جابر الصباح، شیخ نواف الاحمد الجابر صباح، ولیعهد کویت، به عنوان امیر جدید آن کشور معرفی شد.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو با صدور پیامی درگذشت امیر کویت را به خانواده او و مردم کویت تسلیت گفت و افزود: ما به میراث او احترام گذاشته و متعهد به همکاری قدرتمندانه و دوستی با کویت هستیم.

کلی کرفت سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد هم با ارسال پیامی، درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت و یادآور شد که رابطه آمریکا و کویت بر پایه بنیانی که او گذاشت، قدرتمند باقی می‌ماند.

Heartfelt condolences to the people of Kuwait on the passing of Sheikh Sabah. The Emir's 50+ years of dedicated service helped make Kuwait and the region a more stable, prosperous, peaceful place. The U.S.-Kuwait relationship will remain strong thanks to the foundation he built.

در همین رابطه، سفارت آمریکا در کویت با انتشار توئیتی اعلام کرد که اعضای آن سفارت مراتب تسلیت عمیق خود را به خاندان امیر کویت و مردم این کشور در این دوره سخت ابراز می‌کنند. سفارت آمریکا در بخش دیگری از توئیت خود گفته است که امیر کویت زندگی خود را وقف صلح و ثبات منطقه کرد.

به گزارش رویترز، شیخ صباح احمد جابر الصباح، که در سال ۲۰۰۶ امیر کویت شد، برای مدت نزدیک به ۵۰ سال سکان‌دار سیاست خارجی آن کشور بود و سیاستمداری کارکشته به شمار می‌رفت.

XS
SM
MD
LG