لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۸

با گسترش اعتراضات در اقلیم کردستان عراق شمار معترضان کشته شده به پنج نفر افزایش یافت


مقر حزب دموکراتیک کردستان در حومه سلیمانیه پس از اعتراضات
مقر حزب دموکراتیک کردستان در حومه سلیمانیه پس از اعتراضات

در جریان اعتراضات روز سه شنبه علیه مقامات اقلیم خودگردان کردستان عراق، دو تن از معترضان بر اثر شلیک ماموران امنیتی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز در روز سه شنبه، ۱۸ آذر ماه، معترضان در این منطقه بار دیگر علیه احزاب سیاسی این منطقه خودمختار دست به اعتراضات زده‌اند.

رویترز آمار کشته‌ها را به نقل از مقامات منطقه، از جمله یکی از مسئولان بخش بهداشت، اعلام کرده است. آنها گفته‌اند ماموران مقر حزب دموکراتیک کردستان در شهر تکیه واقع در غرب سلیمانیه، یکی از معترضان را به ضرب گلوله کشتند.

به نوشته رویترز، ماموران امنیتی در شهر سه‌ید صادق در شرق سلیمانیه نیز یک معترض دیگر را هدف قرار داده و او را با شلیک تیر از پا درآوردند. رویترز می‌گوید مسئولی که این خبر را داد مایل به افشای هویتش نبود.

تاکنون اعتراضات مردمی علیه مقامات منطقه‌ طی ۲۴ ساعت گذشته پنج کشته و چندین مجروح بر جای گذاشته است. به نوشته رویترز، روز دوشنبه نیز سه نفر در اعتراضات کشته شدند.

رویترز نوشته است که مردم این مناطق در اعتراض به عقب افتادن پرداخت حقوق‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند و اعتراضات دست کم به شش شهر گسترش پیدا کرده است. معترضان همچنین به انتقاد از حزب دموکراتیک کردستان و حزب اتحاد میهنی کردستان پرداخته‌اند.

XS
SM
MD
LG