لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۰

شمار تلفات سیل در ژاپن باز هم افزایش یافت؛ مرگ دست‌کم ۵۰ نفر


Police officers search for missing people at a landslide site caused by a heavy rain in Tsunagi town, Kumamoto prefecture, Japan
Police officers search for missing people at a landslide site caused by a heavy rain in Tsunagi town, Kumamoto prefecture, Japan

دست کم ۵۰ نفر در جزیره کیوشو در جنوب غربی ژاپن بر اثر سه روز بارش شدید سیل آسا و رانش زمین و گل و لای جان باخته‌اند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، شماری از جان باختگان ساکنان یک خانه سالمندان بودند. آب رودخانه کوما در نزدیکی خانه سالمندان پس از بارش شدید باران به این مرکز سرازیر شد. دست کم ۱۴ نفر در این مرکز جان دادند.

سیل به جاده ها و پل ها آسیب زده است. امدادگران به این منطقه سرازیر شده اند. امدادگران برخی از مردم را با هلی کوپتر از روی سقف خانه های در محاصره آب نجات دادند. شماری از مردم همچنان ناپدید هستند.

رویترز روز سه شنبه ‍‍۱۷ تیر به نقل از ان.اچ.کی گزارش داده است که تاکنون ۵۶ نفر بر اثر سیل در کیوشو جان باخته اند. در همین حال، پس از هشدار مقامات ژاپن مبنی بر وقوع بارندگی‌های بیشتر در منطقه سیل‌زده جزیره کیوشو، تلاش‌ها برای تخلیه ساکنان این منطقه شدت یافته است.

در حالی که پیشتر گزارش شده بود که به حدود نیم میلیون تن از ساکنان نزدیک رودخانه‌ها در جنوب ژاپن توصیه شده محل سکونت خود را ترک کنند، خبرگزاری کیودو این تعداد را بیشتر اعلام کرد و نوشت که اکنون از ۱ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر از ساکنان خواسته شده است از منطقه خارج شوند.

XS
SM
MD
LG