لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

اسرائیل ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد؛ بنی گانتز: به تقویت اسرائیل در هر جبهه و مکانی ادامه می‌دهیم


بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، ماهواره «اُفِک ۱۶» را یک «ماهواره شناسایی الکترونوری با ظرفیت‌های پیشرفته» توصیف کرده است. 
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، ماهواره «اُفِک ۱۶» را یک «ماهواره شناسایی الکترونوری با ظرفیت‌های پیشرفته» توصیف کرده است. 

اسرائیل روز دوشنبه ۱۶ تیر ماه یک ماهواره جدید را به فضا فرستاد و اعلام کرد که این ماهواره نظارت باکیفیتی را برای اطلاعات ارتش این کشور فراهم خواهد کرد.

به گزارش رویترز، اسرائیل در حال توسعه ظرفیت‌های نظارتی خود است تا بر دشمنانی همچون ایران، که برنامه هسته‌ای آن را تهدید بزرگی می داند را بیشتر مورد نظارت قرار دهد.

این ماهواره با نام «اُفِک ۱۶» اوایل صبح امروز از منطقه‌ای در مرکز اسرائیل به وسیله یک راکت ساخت اسرائیل به نام «شاویت»، که پیش از این برای پرتاب دیگر ماهواره‌های اُفِک مورد استفاده قرار می‌گرفت، به فضا پرتاب شده است.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در این باره گفت: «ما به تقویت و نگهداری ظرفیت‌های اسرائیل، در هر جبهه و در هر مکان، ادامه خواهیم داد.»

آقای گانتز ماهواتره «اُفک ۱۶» را یک ماهواره شناسایی الکترونوری با ظرفیت‌های پیشرفته توصیف کرده است.

رویترز نوشت که تصاویر اولیه از این ماهواره، در یک هفته آینده دریافت می‌شود و صنایع هوافضای متعلق به دولت اسرائیل، اصلی‌ترین پیمانکار این پروژه بوده و ظرفیت ترابری این ماهواره از سوی شرکت دفاعی «البیت سیستمز» ساخته شده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز با تاکید بر این که «ما یک لحظه از تلاش‌های خود در حوزه امنیت دست برنمی‌داریم» در حساب فارسی توییتر خود نوشت: «موفقیت ماهواره اوفک ۱۶ توانائی‌های ما در مقابله علیه دشمنان اسرائیل را بسیار افزایش می‌دهد، دشمنان نزدیک و دشمنان بسیار دور.»

XS
SM
MD
LG