لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۳

نخست وزیر اسرائیل می‌گوید جلوگیری از تجهیز «رژیم ایران» به سلاح هسته‌ای در صدر ماموریت موساد قرار دارد


بنیامین نتانیاهو در کنار رئيس موساد. عکس از حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل
بنیامین نتانیاهو در کنار رئيس موساد. عکس از حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می‌گوید جلوگیری از دسترسی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای اولویت نخست نهاد اطلاعاتی این کشور، موساد است.

حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل روز دوشنبه ۳ خرداد نقل قول بنیامین نتانیاهو را منتشر کرد که گفته است: «به هدف اینکه موساد و کشور اسرائیل مسیر دستاوردهای خود برای تضمین امنیت اسرائیل را ادامه دهند، اولین وظیفه هر یک از شما جلوگیری از مسلح شدن رژیم ایران به سلاح هسته‌ای است. این در صدر مأموریت‌ها قرار دارد.»

به نوشته این حساب توئیتری، وی روز دوشنبه در مراسم «جوایز عملیات خارق العاده موساد» این سخنان را بیان کرد.

آقای نتانیاهو ضمن قدردانی از ایالات متحده که سالها کنار اسرائیل ایستاده، گفت: «ممکن است وضعیتی پیش آید که تحقق مهمترین هدف ما که همانا اطمینان یافتن از این‌ است که آیت‌الله‌ها نتوانند وجود هزاران ساله مردم یهود را از بین ببرند، ما را ملزم به تصمیم‌گیری شجاعانه و مستقل کند.»

وی افزود: «اسرائیل اجازه نمی‌دهد رژیم ایران به سلاح هسته‌ای مجهز شود. در هر شرایطی - با توافق، بدون توافق - هر آنچه ضروری است انجام خواهیم داد تا رژیم ایران به سلاح هسته‌ای مجهز نشود ، زیرا این برای ما امری حیاتی است. این اولین ماموریت شماست.»

اسرائیل می‌گوید جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای است و آقای نتانیاهو از زمان توافق جمهوری اسلامی ایران با کشورهای پنج به علاوه یک، با آن مخالفت کرد. اسرائیل همچنین با دور جدید مذاکرات برای بازگشت ایران و آمریکا به برجام مخالف است.

از سوی دیگر یوسی کوهن رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد ده روز پیش برای مذاکراتی با مقام های آمریکا درباره ایران به واشنگتن سفر کرده بود.

دولت بایدن می‌‌گوید بازگشت به برجام می‌تواند مانع دسترسی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای شود. بهمن ماه گذشته، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به صدای آمریکا گفت که سیاست آمریکا این است که ایران نمی‌تواند اجازه ساخت سلاح هسته‌ای داشته باشد.

XS
SM
MD
LG