لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

بنیامین نتانیاهو نخستین فردی بود که در اسرائیل واکسن کرونا زد؛ واکسیناسیون ۲ میلیون نفر در اسرائیل تا ۴۰ روز


نخست وزیر اسرائیل در مقابل دوربین‌ها، روز شنبه واکسن دریافت کرد.
نخست وزیر اسرائیل در مقابل دوربین‌ها، روز شنبه واکسن دریافت کرد.

تزریق واکسن کووید۱۹ به مردم در اسرائیل از یکشنبه ۳۰ آذر رسما آغاز شد و علاوه بر پزشکان و کارکنان درمانی بیمارستان‌ها، رئیس جمهوری و رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل از نخستین افرادی هستند که امروز واکسن زدند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نخستین فردی در آن کشور بود که اقدام به این کار کرد. وی شنبه شب واکسن ویروس کرونا را در برابر دوربین های تلویزیونی تزریق کرد و عملیات مایه‌کوبی سراسری را رسما آغاز کرد.

روون ریولین رئیس جمهوری اسرایئل نیز بامداد یکشنبه در بیمارستانی در اورشلیم واکسن زد. آویو کوهاوی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح اسرائیل از نخستین نظامیانی بود که برای جلب اعتماد عمومی اقدام به این کار نمود.

مایه‌کوبی برای شهروندان اسرائیلی که بالای ۶۰ سال دارند و افرادی که در معرض خطر بالاتری هستند، مانند کادر درمانی بیمارستان‌ها، از روز دوشنبه در مراکز تعیین شده و با وقتی قبلی می‌توانند واکسن را تزریق کنند.

دولت اسرائیل امیدوار است روزانه ۶۰ هزار نفر واکسن بزنند و تا پایان ژانویه ۲۰۲۱ (چهل روز دیگر)، مایه‌کوبی برای دو میلیون اسرائیلی انجام شود. با این حال هفته نخست و چگونگی پیشرفت آن، می‌تواند سرعت مایه‌کوبی سراسری را روشن کند.

در اسرائیل تاکنون ۳۷۳ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و مرگ ۳۰۸۲ نفر ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG