لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

نتانیاهو: با هر کسی که اسرائیل را از هر نظر، از جمله در رابطه با هسته‌‌ای شدن ایران، به خطر بیاندازد مخالفت می‌کنم


بنیامین نتانیاهو - آرشیو
بنیامین نتانیاهو - آرشیو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه وعده داد با کسانی که مخالف رویکرد سرسختانه وی در قبال ایران هستند، مخالفت کند.

به نوشته تایمز اسرائیل، بنیامین نتانیاهو همچنین این موضوع را که جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا، از زمان ورودش به کاخ سفید در ماه گذشته میلادی، هنوز تماسی با او نگرفته است، کم اهمیت شمرد.

نتانیاهو که در خصوص مسائل مختلف و پیش از برگزاری انتخابات سراسری اسرائيل در ماه آینده میلادی در مصاحبه ای تلویزیونی صحبت می کرد، گفت با دموکرات های کنگره آمریکا «روابطی فوق العاده» دارد. نتانیاهو با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، روابطی نزدیک برقرار کرده بود و با باراک اوباما، رئیس جهوری سابق از حزب دموکرات، به شدت بر سر توافق هسته ای برجام با ایران، اختلاف داشت.

نخست وزیر اسرائيل در مصاحبه خود گفت: «هرکس که از سیاست های ما حمایت کند، من با او هستم و هر کس ما را به خطر بیاندازد - برای نمونه در خصوص یک ایران هسته ای که یک تهدید وجودی برای ما است - با او مخالفت می کنم و اهمیتی نمی‌دهم که دموکرات‌ها باشند.»

نتانیاهو درباره این که هنوز جو بایدن با او تماس نگرفته است گفت، از این بابت ناراحت نیست و تاکید کرد که رئیس جمهوری جدید آمریکا با او تماس خواهد گرفت. او گفت: «ما نزدیک به ۴۰ سال است که روابط دوستانه داریم. همدیگر را می شناسیم و مسائل زیادی است که بر سر آن موافقت داریم. همچنین در خصوص موضوعاتی مانند ایران و فلسطینی‌ها اختلاف‌نظر‌هایی داریم.»

در آمریکا، دولت جو بایدن گفته است که می خواهد به توافق هسته ای با ایران بازگردد. دولت جدید آمریکا گفته است که برای تحقق این امر، ایران ابتدا باید به تعهداتش در برجام به طور کامل عمل کند.

XS
SM
MD
LG