لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

اسرائيل از شورای امنیت سازمان ملل خواست علیه استقرار نظامی ایران در سوریه اقدام کند


تصویر آرشیوی از نیروهای اسرائيل
تصویر آرشیوی از نیروهای اسرائيل

اسرائیل خواستار واکنش شورای امنیت سازمان ملل به استقرار نظامی ایران در سوریه شده است.

به نوشته تایمز اسرائيل، گیلاد اردان، سفیر اسرائيل در سازمان ملل متحد، شامگاه سه شنبه ۴ آذر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که علیه استقرار نظامی ایران در سوریه اقدام کند.

به نوشته این نشریه، این درخواست اسرائیل پس از چندین فقره بمب‌گذاری در داخل مرزهای اسرائيل مطرح شده است.

مقامات اسرائيل نیروهایی نیابتی تحت کنترل تهران را متهم می کنند که این تجهیزات انفجاری را کارگذاشته‌اند. ارتش اسرائيل هفته گذشته با متهم کردن نیروی قدس سپاه پاسداران به کارگذاری سه مین ضد نفر در خاک اسرائيل و در نزدیکی مرز سوریه، دست به انجام حملات هوایی زد.

این مین‌ها در قملرو اسرائيل، اما در طرف سوری حصار امنیتی - منطقه‌ای که نیروهای اسرائیلی به طور مرتب در آنجا گشت‌زنی می‌کنند - کشف شد. کار گذاشتن این مین‌ها نشان می‌دهد که قرار بوده است از آنها علیه این نیروها استفاده شود.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل هفته گذشته به خبرنگاران گفت که این مین‌ها را شهروندان سوری ساکن مناطق نزدیک مرز، به دستور نیروی قدس سپاه، کار گذاشتند.

ارتش اسرائیل می‌گوید واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه در تلاش مشابهی در ماه اوت نیز دست داشته است. در آن مورد، چهار مرد مسلح سعی داشتند بمب‌هایی را داخل یک پست نظامی بدون پرسنل کار بگذارند؛ اما پس از ورود به قلمرو اسرائيل، توسط نیروهای اسرائيلی کشته شدند.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

XS
SM
MD
LG