لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

وزارت دادگستری آمریکا وبسایت‌های «شرکت‌های صوری ایرانی» منتقل‌کننده سوخت به ونزوئلا را توقیف کرد


 یک نفتکش ایران در ونزوئلا. ایران در ماههای اخیر چند تانکر به ونزوئلا فرستاد. ده روز پیش چهار نفتکش ایرانی توسط آمریکا توقیف شدند
یک نفتکش ایران در ونزوئلا. ایران در ماههای اخیر چند تانکر به ونزوئلا فرستاد. ده روز پیش چهار نفتکش ایرانی توسط آمریکا توقیف شدند

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه ۷ شهریور اعلام کرد که سه وبسایت مورد استفاده شرکت‌های صوری مبین اینترنشنال، سوخت صحار، و سوخت عمان را توقیف کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید این شرکت‌ها ارسال محموله سوخت چندین میلیون دلاری از جانب سپاه پاسداران به مقصد ونزوئلا را سازماندهی کردند. آمریکا سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌‌های تروریستی قرار داده است.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید که این وبسایت‌ها ارسال سوخت با چهار نفتکش به ونزوئلا را سازماندهی کردند. ایالات متحده اعلام کرده است که دو هفته قبل، در تاریخ ۱۴ اوت، محموله‌های چهار نفتکش حامل سوخت به ونزوئلا را توقیف کرده است و با کمک همکاران خارجی محموله توقیف شده اکنون در اختیار ایالات متحده قرار دارد.

در بیانیه وزارت دادگستری آمده است، محمود مدنی پور - که پیشتر از او به عنوان یک تاجر مرتبط با سپاه یاد شده بود - از یک شبکه از شرکت‌های صوری، از جمله مبین اینترنشنال، برای این امر استفاده کرده بود. این وبسایت‌ها اکنون نشان می‌دهند که در توقیف دولت آمریکا هستند.

بیانیه وزارت دادگستری می‌گوید پس از به سرانجام رسیدن این پرونده، ممکن است تمام یا بخشی از منابع حاصل از آن به صندوق قربانیان حمایت مالی از تروریسم، که ایالات متحده ایجاد کرده است، واریز شود.

XS
SM
MD
LG