لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۱

وزیر دفاع اسرائیل در واشنگتن با مقامات دولت آمریکا دیدار کرد؛ محور گفت‌و‌گوها: مقابله با اقدامات رژیم ایران، حمایت از توافق‌های صلح در خاورمیانه


دیدار وزیران دفاع آمریکا و اسرائيل
دیدار وزیران دفاع آمریکا و اسرائيل

وزیر دفاع اسرائيل در سفر اخیر خود به واشنگتن ضمن حمایت از سیاست فشار حداکثری ایالات متحده علیه رژیم جمهوری اسلامی و همکاری تنگاتنگ آمریکا با اسرائیل، از تلاش‌های دولت آمریکا در به نتیجه رسیدن توافق‌های تاریخی صلح در خاورمیانه، موسوم به توافق‌های «ابراهیم»، قدردانی کرد.

به گزارش جروزالم پست، بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائيل، روز سه شنبه وارد واشنگتن شد. او در آمریکا با جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، دیدار و گفتگو کرد.

آقای گانتس در دیدار با جرد کوشنر با اشاره به نقش ایالات متحده در حصول توافق صلح میان اسرائیل با امارات و بحرین، بر ادامه همکاری‌های اسرائيل با آمریکا برای پیشبرد ثبات در خاورمیانه از طریق برقراری روابط با کشورهای دیگر، تاکید کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، نیز در توئیتی، اسرائيل را مهمترین شریک آمریکا در خاورمیانه خواند و نوشت: «پیوندهای دو کشور تزلزل‌ناپذیر است.»

گانتس در دیدار با آقای اوبراین تاکید کرد که اسرائيل به اقدام علیه استقرار ایران در سوریه و خاورمیانه ادامه می‌دهد. او گفت که تجاوزات ایران پایان نیافته است.

XS
SM
MD
LG