لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۱

یک شبکه تلویزیونی اسرائيل: ماموران ایران که چند سفارتخانه را زیر نظر داشتند، دستگیر شدند


اواخر ژانویه یک انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو در هند روی داد.
اواخر ژانویه یک انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو در هند روی داد.

رسانه‌های اسرائيلی به نقل از یک گزارش تلویزیونی در آن کشور می‌گویند چندین مامور ایران که سفارتخانه‌‌های اسرائيل، آمریکا، و امارات را در یک کشور شرق آفریقا برای حمله احتمالی زیر نظر داشتند، دستگیر شده‌اند.

تایمز اسرائيل روز دوشنبه ۱۳ بهمن به نقل یک گزارش در شبکه خبری کان، نوشت که ایران این ماموران را جهت جمع آوری اطلاعات برای «حمله تروریستی» اعزام کرده بود. طبق این گزارش، کان این خبر را به نقل از منابع اطلاعاتی غربی پخش کرد.

بر اساس این گزارش، برخی از افراد بازداشتی تابعیت دوگانه اروپایی و ایرانی داشتند، برخی از آنها در کشوری در شرق آفریقا بازداشت شدند، و محل دستگیری شمار دیگری از آنها کشورهای دیگر بوده است.

شبکه خبری کان گفته است که طراحی برای حمله، ماه گذشته میلادی خنثی شد. این گزارش می‌گوید ایران قصد داشته است در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، و محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای آن کشور، به یکی از اماکن دیپلماتیک حمله کند. تهران، اسرائيل را مسئول کشته شدن محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای خود، معرفی کرده است.

صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل گزارش شبکه خبری کان اسرائيل را تایید کند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌ها روز جمعه ۱۰ بهمن از وقوع انفجاری در نزدیکی سفارت اسرائيل در دهلی نو، پایتخت هند، خبر داده‌اند.

XS
SM
MD
LG