لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۶

مقامات آلمانی از عملکرد دولت در رویارویی با سیل ویرانگر دفاع کردند


 سیل شدید و غافلگیرکننده هفته گذشته در غرب اروپا ۱۹۶ نفر کشته به جای گذاشت
سیل شدید و غافلگیرکننده هفته گذشته در غرب اروپا ۱۹۶ نفر کشته به جای گذاشت

مقامات آلمانی در پی سیل شدید و غافلگیرکننده هفته گذشته در غرب اروپا که ۱۹۶ نفر کشته به جای گذاشت از عملکرد خود دفاع کردند اما پذیرفتند که می توان از این فاجعه، درس‌های بیشتری آموخت.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، همزمان با کاهش سطح سیل، مقامات به جستجوی قربانیان بیشتر ادامه می‌دهند و به تلاش‌های خود برای پاکسازی غرب آلمان، شرق بلژیک و هلند شدت بخشیدند.

مقامات آلمانی می‌گویند احتمال دارد قربانیان بیشتری را میان خانه‌های تخریب‌شده پیدا کنند.

مقامات هواشناسی پیش بینی کرده بودند که باران سیل‌آسا منجر به بالا آمدن سریع رودخانه های کوچک شود، اما هشدارها نسبت به خسارات فاجعه بار به بسیاری از افراد در مناطق آسیب دیده نرسید.

در آستانه برگزاری انتخابات سراسری، مقامات فدرال و ایالتی با انتقاد برخی از سیاستمداران مخالف در مورد این فاجعه روبرو شده‌اند. اما هورست زیهوفر، وزیر کشور اشتباه مقامات فدرال را رد کرده است و می‌گوید هشدارهای لازم به مقامات محلی «که در امور حفاظت از بلایا تصمیم‌گیرنده هستند» داده شده است.

زیهوفر گفت که با پایان یافتن مرحله کمک‌های اضطراری، مقامات باید ببینند چه درس‌هایی می‌توان از این فاجعه آموخت.

سیستم هشدار اضطراری آلمان در سپتامبر۲۰۲۰ و برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته تست شد که عمدتا آن تست با شکست همراه بو و پس از آن سوالاتی درباره سیستم هشدار اولیه آلمان مطرح شدند.

آژیرهای خطر در بسیاری از نقاط صدا نداشتند، و یا پس از پایان جنگ سرد آنها را برداشته بودند. همچنین، هشدارهای فرستاده شده از طریق اپلیکیشن‌ها به دست بسیاری نرسید و یا بسیار دیر رسید.

XS
SM
MD
LG