لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۶

آلمان و اسرائیل نخستین رزمایش مشترک خود را در حریم هوایی آلمان انجام دادند


ساموئل امباسا، سرگرد نیروی هوایی آلمان، با ماسکی بر صورت با پرچم های آلمان و اسرائیل، در پایگاه هوایی نوئرونیک در آلمان. ۲۰ اوت ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ نیروهای هوایی آلمان و اسرائیل، با افزایش همکاری ها میان دو کشور، نخستین رزمایش مشترک خود را روز پنج شنبه در حریم هوایی آلمان انجام دادند.

مقام های دو کشور این تمرین نظامی مشترک را هیجان انگیز و بسیار ویژه توصیف کردند. نیروی هوایی آلمان این همکاری را یک «لحظه تاریخی» خواند.

ساموئل امباسا، سرگرد نیروی هوایی آلمان، گفت: «این تمرین، بلو وینگزها، بسیار هیجان انگیز است و ما از اهمیت آن کاملا آگاهی داریم. ما مفتحریم که به عنوان اسکادران نورونیک و بولکه میزبان اولین بازدید شرکای اسرائیلی مان در آلمان هستیم. ما به خصوص احساس غرور می کنیم که می توانیم شانه به شانه برای اولین بار با آن ها بر فراز آلمان پرواز کنیم.»

همتای اسرائیلی سرگرد امباسا هم بر ارزش همکاری دو نیرو تاکید گذاشت: «پرواز بر فراز این جا احساس متفاوتی دارد. فکر می کنم همه ما این جا هنگام پرواز در قلب مان احساس می کنیم چقدر گذشته عمیق است، اما ما به آینده نگاه می کنیم. همکاری بین نیروی هوایی دو کشور خوب است.»

خلبانان اسرائیلی روز دوشنبه وارد پایگاه هوایی نورونیک در غرب آلمان شدند. آن ها در هفته اول با نیروی هوایی آلمان و در هفته دوم با هواپیماهای نیروی هوایی مجارستان پرواز می کنند.

ارتش حزب نازی در آلمان ۶ میلیون یهودی اروپایی و دیگران را در جریان هولوکاست کشت.

XS
SM
MD
LG