لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

وزیر دفاع اسرائیل: باید برای ایران هسته‌ای آماده شویم


بنی گانتز
بنی گانتز

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید که این کشور باید خود را برای احتمال دستیابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای آماده کند.

به گزارش تایمز اسرائیل، وزیر دفاع اسرائیل در مراسم فارغ التحصیلی دانشکده دفاع ملی این کشور گفت که «در مقابل جنگ‌افزارهای ایران ‌با سلاح هسته‌ای، ما چاره‌‌‌ای نداریم جز اینکه نیروی خود را گسترش دهیم، به سرمایه انسانی خود اعتماد کنیم، و برنامه‌ریزی داشته باشیم.»

در ماه‌های اخیر، آمریکا و ایران در حال مذاکره درباره بازگشت دو جانبه به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بوده‌اند، اما این مذاکرات تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیده است و احتمال کناره‌گیری کامل تهران از این‌ توافق وجود دارد.

اسرائیل ادعا می‌کند که چون بخشی از این توافق نیست، می‌تواند به هر طریقی که صلاح می‌داند، برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای اقدام کند.

بنی گانتز در سخنرانی خود از دولت اسرائیل خواست تا به سرویس‌های امنیتی این کشور اجازه دهد «برتری نظامی خود را حفظ کنند، زیرا این امر وجود ما، و تلاش ما برای دستیابی به صلح را ممکن می‌کند.»

به نوشته تایمز اسرائیل، این سخنان در شرایطی بیان می‌شود که برخی گزارش‌ها از درخواست نیروهای دفاع اسرائیل از دولت برای افزایش قابل توجه بودجه نظامی کشور حکایت دارد.

XS
SM
MD
LG