لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

رویترز: امارات صدور روادید برای شهروندان ایران و چند کشور عمدتاً مسلمان دیگر را متوقف کرده است


تصویری از برج خلیفه در شهر دبی امارات
تصویری از برج خلیفه در شهر دبی امارات

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که امارات متحده عربی صدور روادیدهای تازه برای شهروندان ۱۳ کشور عمدتاً مسلمان، از جمله ایران، را متوقف کرده است.

به گزارش رویترز، براساس سندی که از سوی یک مجتمع اقتصادی تحت مالکیت دولت امارات، برای شرکت‌های فعال در آن ارسال و از سوی رویترز نیز رویت شده است. این سند به بخشنامه مهاجرت استناد کرده که از ۱۸ نوامبر لازم الاجرا است.

بنابر این گزارش، براساس این سند تقاضاهای ویزای اشتغال و ویزیت مجدد برای اتباع ۱۳ کشور از جمله ایران، افغانستان، سوریه، یمن، لبنان، عراق، پاکستان، و ترکیه تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

همچنین کشورهای آفریقایی لیبی، الجزایر، تونس، سومالی، و کنیا از دیگر کشورهایی هستند که مشمول این تصمیم شده‌اند.

رویترز نوشته است که مقامات رسمی امارات هنوز در این رابطه پاسخی به این خبرگزاری نداده‌اند. یک منبع آگاه در این باره به رویترز گفت که امارات متحده عربی به دلیل مشکلات امنیتی موقتاً صدور روادیدهای جدید برای افغان‌ها، پاکستانی‌ها، و شهروندان چندین کشور دیگر را متوقف کرده است.

این منبع بدون ارائه توضیحات بیشتر درباره این نگرانی‌ها، گفت که انتظار می‌رود «ممنوعیت صدور روادید برای مدت کوتاهی ادامه یابد.»

هفته گذشته، وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده بود امارات متحده عربی اعطای روادید جدید برای شهروندان این کشور و برخی دیگر از کشورها را متوقف کرده است.

این وزارت‌خانه افزود که علت این موضوع را از امارات متحده عربی پیگیر شده است، اما به نظر می رسد که این اقدام مربوط به شیوع ویروس کرونا باشد.

XS
SM
MD
LG