لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

کرونا در جهان- افزایش ابتلا در برزیل و هند؛ ابراز امیدواری در آفریقای جنوبی


صف صدها نفر برای دریافت مایحتاج اساسی در پایتخت برزیل.
صف صدها نفر برای دریافت مایحتاج اساسی در پایتخت برزیل.

هرچند بسیاری از کشورهای دنیا تلاش می‌کنند که با اعمال مقررات ویژه و توصیه به رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی زندگی عادی را از سر بگیرند اما آمار ابتلا در برخی کشورها همچنان رو به افزایش است.

برزیل در آستانه ثبت ۳ میلیون نفر مبتلا

برزیل در یک شبانه‌روز، ۲۵ هزار و ۸۰۰ مورد جدید ابتلا و ۵۴۱ مورد مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» ثبت کرد. شمار کل مبتلایان در این کشور از ۲.۷ میلیون نفر فراتر رفت. ویروس کرونا در برزیل تاکنون ۹۴ هزار و ۱۰۴ قربانی گرفته است.

معضل صنعت گردشگری در اسپانیا

شمار گردشگران بین‌المللی اسپانیا در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته ، ۹۸درصد کاهش داشته است. آمار رسمی نشان می‌دهد در شش ماه نخست سال جاری، ۱۰.۸ میلیون جهانگرد از اسپانیا دیدن کردند که حدود ۷۲ درصد از همین مقطع زمانی در سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.

شمار مبتلایان در هند به ۲ میلیون نفر نزدیک می‌شود

هند، با ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت، بیش از ۱.۸ میلیون مبتلا داشته است و بیش از ۳۸ هزار نفر جان خود را در پی ابتلا به «کووید-۱۹» در این کشور از دست داده‌اند.

داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد روز یکشنبه، ۵۴ هزار و ۷۳۵ مورد جدید به شمار مبتلایان هند افزوده شد که از روز پیش از آن کمتر بوده است.

اما از سوی دیگر آمیتاب باچان، ستاره مشهور سینمای هند که به ویروس کرونا مبتلا شده بود پس از ۲۳ روز از بیمارستان مرخص شد و این خبر را با هوادارانش به اشتراک گذاشت. آبیشک باچان، پسر آمیتاب باچان نیز خبر مرخص شدن پدرش را بر روی توییتر اعلام کرد در حالی که خودش هنوز در بیمارستان بستری است. همسر او‌، آیشواریا رای و دختر هشت ساله‌اش که در بیمارستان بستری بودند چندی پیش مرخصی شدند.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی می‌گوید «نشانه‌های خوبی» دیده می‌شود

شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در آفریقای جنوبی از ۵۰۰ هزار نفر عبور کرد اما رئیس جمهوری این کشور روز یکشنبه گفت «نشانه‌های خوبی» از به ثبات رسیدن رشد سریع مبتلایان دیده می‌شود.

آفریقای جنوبی با افزودن بالای ۱۰ هزار بیمار جدید به آمار خود، شمار کل مبتلایان را به ۵۰۱ هزار و ۲۹۰ نفر رساند که از این تعداد، ۸ هزار و ۱۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. آفریقای جنوبی بیش از نیمی از کل مبتلایان در ۵۴ کشور آفریقا را دارد.

XS
SM
MD
LG