لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۴

کرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفت


حج امسال، به جای ۲.۵ میلیون نفر با حضور کمتر از ۱۰ هزار زائر برپا می‌شود
حج امسال، به جای ۲.۵ میلیون نفر با حضور کمتر از ۱۰ هزار زائر برپا می‌شود

شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» در جهان از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفت. داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که ‌بیش از ۶۵۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار افرادی که از بیماری بهبود یافته‌اند بیش از ۱۰ میلیون نفر تخمین زده می‌شود.

آمریکا با داشتن بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۱۴۸ هزار مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» در صدر قرار دارد و پس از آن کشورهای برزیل، هند و روسیه بالاترین شمار مبتلا در جهان را دارند.

افزایش قیمت طلا رکوردشکن شد

با شیوع ویروس کرونا و مبهم شدن‌ چشم‌انداز‌ اقتصاد، سرمایه‌گذاران بار دیگر به بازار طلا هجوم آوردند و قیمت طلا حدود ۳۰ درصد صعود کرد. روز دوشنبه، قیمت هر اونس طلا به ۱۹۳۱ دلار رسید و بسیاری از کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند تا ماه سپتامبر به ۲ هزار دلار برسد.

رکورد پیشین قیمت طلا، ۱۹۲۱ دلار برای هر اونس بود که در سال ۲۰۱۱ ثبت شد.

بازگشت جشنواره فیلم ونیز با ماسک

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز، فهرست اکران فیلمهای امسال خود را اعلام کرد‌. جشنواره امسال، به دلیل شیوع ویروس کرونا با تدابیری چون استفاده از ماسک، اندازه‌گیری دمای بدن حضار و در نظر گرفتن فضاهای باز برای اکران فیلم از دوم ماه سپتامبر آغاز می‌شود. امسال ۶۰ فیلم در این جشنواره اکران می‌شوند و نیمی از فیلمهایی که در بخش رقابتی حضور دارند توسط زنان کارگردانی شده‌اند.

کیت بلانشت ریاست هیأت داوران جشنواره ونیز را بر عهده دارد
کیت بلانشت ریاست هیأت داوران جشنواره ونیز را بر عهده دارد

برپایی مراسم حج با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های روز برای مهار ویروس کرونا

حج امسال، به جای ۲.۵ میلیون نفر با حضور کمتر از ۱۰ هزار زائر برپا می‌شود. زائران منتخب، تست کرونا داده‌اند و خود را در هتلهای خود در‌ مکه قرنطینه کرده‌اند. هر کس پیش از ورود به مکه، مچ‌بندی از وزارت بهداشت عربستان سعودی دریافت می‌کند تا دایره حرکتش مشخص باشد و قوانین قرنطینه را زیر پا نگذار‌د. همچنین اسکنرهای تب‌سنج در نقاط مختلف کار گذاشته‌اند.

افراد در‌ گروه‌های ۲۰ نفره مراسم حج را به جا می‌آورند تا از تراکم جمعیت به ویژه در مسجد الحرام کاسته شود.

کلاه‌های نقابدار آمازون ارائه شد

آمازون، از امروز کلاه‌های نقابدار خود را که برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا طراحی کرده است در اختیار مشتریان قرار داد. این کلاه‌ها در بسته‌های ۲۵ تایی به قیمت ۶۷ دلار در وب سایت آمازون عرضه می‌شوند. آمازون، تاکنون ۳۰ هزار کلاه نقابدار به افرادی که در خط مقدم مبارزه با ویروس هستند و مشاغل ضروری دارند اهدا کرده است و تا پایان امسال، ۱۵۰ هزار کلاه نقابدار دیگر نیز خواهد بخشید.

XS
SM
MD
LG