لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۳

رویترز: هواوی فعالیت تجاری خود در ایران را پنهان کرده بود


آرشیو
آرشیو

رویترز با انتشار گزارشی در روز چهارشنبه ۱۴ خرداد، می‌گوید اسنادی که به تازگی از شرکت چینی هواوی به دست آورده است نشان می‌دهد، بعد از انتشار یک گزارش این خبرگزاری در سال ۲۰۱۳، این شرکت تلاش کرد روابط خود با ایران در فروش تجهیزات کامپیوتری آمریکایی را پنهان کند. آمریکا فروش این تجهیزات کامپیوتری به ایران را ممنوع کرده است.

طبق این گزارش، هواوی مدت ها شرکت «اسکای‌کام تِک» را یک شریک جداگانه محلی در ایران توصیف کرده بود. اما اسناد جدیدی که به دست رویترز رسیده است، نشان می دهد که چگونه هواوی عملا بر «اسکای‌کام تِک» کنترل داشته است.

منگ ونژو، مدیر امور مالی شرکت هواوی، اکنون به درخواست آمریکا، در کانادا بازداشت شده و با اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران مواجه است.

چند روز قبل، یک دادگاه در کانادا درباره استرداد منگ ونژو، مدیر امور مالی شرکت هواوی، به آمریکا، رای داد و گفت که روند استرداد او به آمریکا می‌تواند ادامه پیدا کند. دادگاه این رای را طبق این نظر داد که اگر اتهامی که در آمریکا مجرمانه است، در کانادا نیز مجرمانه باشد، متهم به درخواست آمریکا می‌تواند در ایالات متحده محاکمه شود. منگ ونژو امیدوار بود که اتهام او در کانادا مجرمانه تلقی نشود.

XS
SM
MD
LG