لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۵

ارتش هند: در درگیری با نیروهای چین ۲۰ سرباز هندی کشته شدند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

گزارش‌ها حاکی است که در درگیری و تبادل آتش بین نیروهای نظامی هند و چین در منطقه مورد مناقشه بین دو کشور ۲۰ سرباز از نیروهای هندی کشته شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ارتش هند در بیانیه‌ای روز سه شنبه ۲۷ خردادماه اعلام کرد که در درگیری و تبادل آتش بین نیروهای نظامی این کشور و چین بر سر منطقه مورد مناقشه دو کشور، ۲۰ سرباز ازنیروهای هند کشته و ۱۷ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

بنابر این گزارش این درگیری مرزی روز دوشنبه در منطقه لاداخ روی داد؛ درگیری که از سال ۱۹۷۵برای نخستین بار نیروهای هندی و چینی در مناطق مرزی رخ داده است.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات هندی نوشت که این درگیری‌ها در حال حاضر متوقف شده است. با این حال کارشناسان گفته‌اند که با توجه رخدادهای اخیر، کاهش تنش بین هند و چین مشکل است.

در پی این درگیری‌ها سازمان ملل متحد از هند و چین خواست تا حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دهند. یک سخنگوی سازمان ملل با اشاره به نگرانی این سازمان درباره خشونت و تلفات جانی در «خط واقعی هند و چین» خواستار اقدامات این دوکشور برای کاهش تنش‌‌ها شد.

هند و چین چندین دهه است که بر سر اختلافات مرزی با یکدیگر درگیر هستند ؛ چین مدعی مالکیت بیش از ۹۰هزار کیلومتر مربع از شرق هیمالیا و ۳۸ هزار کیلومتر در غرب هیمالیا و هم مرز با هند است. مناقشات مرزی دو کشور تا به امروز ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG