لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۵

نخست وزیر اسرائیل در واکنش به حمله راکتی از غزه: در زمان و مکان مناسب پاسخ داده می‌شود


نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در دیدار با کابینه
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در دیدار با کابینه

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که یک روز بعد از حمله راکتی از غزه، از نیروهای ارتش اسرائیل بازدید می‌کرد، هشدار داد ارتش آماده است که در مکان و زمان درست، به این حمله پاسخ دهد.

بنا به گزارش جروزالم پست، نخست وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد (۱۷ اوت) گفت: «ما به وقت و در جایی که شرایط بر ما و نه برای هیچ کس دیگر، مناسب باشد، اقدام خواهیم کرد.» وی افزود: «تا جایی که به ما مربوط است، حماس مقصر است، نه شورشیان یا کسان دیگر، فقط حماس.»

نخست وزیر تاکید که ماموریت ارتش، حفظ امنیت درازمدت ساکنان جنوب اسرائیل و ناحیه غزه است و افزود که در دیدار خود از نظامیان آنها را برای انجام این ماموریت، آماده یافت.

‌‌کمک‌های قطر به غزه

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل نیز گفت اسرائیل توزیع کمک‌های انسانی قطر و دیگر کشورها به مردم غزه را تسهیل می‌کند به شرط آنکه «به جای درست برسد.» او گفت: «ما دشمن مردم غزه نیستیم.» او گفت: «دشمن واقعی حماس است که مردم غزه را گروگان گرفته است.»

گزارش جروزالم پست به نقل از یک منبع در حماس می‌‌گوید کمک قطر که از طریق سازمان ملل پرداخت می‌شود و تا چند روز دیگر میان ۱۰۰ هزار خانواده در غزه توزیع خواهد شد.

این در حالی است که یک منبع نزدیک به نخست وزیر اسرائیل گفت مذاکره در باره توزیع پول به خانواده‌های نیازمند در غزه، پیشرفت‌هایی داشته اما هنوز به طور کامل به سرانجام نرسیده و پرداخت حقوق کارمندان دولت تحت کنترل حماس در غزه هم همچنان مسدود است. به نوشته جروزالم پست «یک دلیل وقفه در مذاکرات این است که اسرائیل رسیدهای معتبر می‌خواهد که یقین کند پول به تروریست‌ها داده نمی‌شود.»

پس از شلیک یک راکت از نواره غزه در روز دوشنبه آژیرهای حمله هوایی در جنوب اسرائیل به صدا درآمد، ‌این نخستین حمله راکتی پس از پایان جنگ یازده روزه میان اسرائیل و فلسطینی‌ها در ماه مه گذشته بود که منجر به یک توافق آتش‌بس شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این راکت پرتاب شده را با پدافند هوایی خود رهگیری کرد. تصاویر ویدئویی آماتوری که گرفته شده است، ظاهرا راکت را بر فراز شهر جنوبی سدروت نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG