لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۹

بندر بیروت بار دیگر دچار سانحه شد؛ آتش سوزی گسترده در یک انبار کالا


دود عظیم در بندر بیروت - ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
دود عظیم در بندر بیروت - ۲۰ شهریور ۱۳۹۹

بنا به گزارش‌ها بندر بیروت روز پنجشنبه ۲۰ شهریور صحنه یک آتش سوزی بزرگ بود. این آتش سوزی یک ماه پس از انفجار بزرگ این بندر روی داده است.

علت این آتش سوزی هنوز روشن نشده است. اما وقوع آن یادآور کاستی‌های امنیتی بود که منجر به انفجار بزرگ بندر بیروت در ماه گذشته میلادی شد. آن انفجار خسارت‌های بسیاری را به پایتخت لبنان وارد کرد و حدود ۲۰۰ کشته و ۶ هزار مجروح بر جای گذاشت.

لبنانی های ساکن نزدیک بندر بیروت که تجربه انفجار عظیم اخیر در این منطقه را دارند، پس از آتش سوزی در یک انبار بندر در روز پنجشنبه فورا از منطقه دور شدند و آتش نشان ها نیز سعی کردند آن را مهار کنند. تاکنون تلفاتی از این آتش سوزی گزارش نشده است.

ارتش لبنان در بیانیه ای گفت که برای کمک به مهار آتش هلی کوپترهایی را به محل اعزام کرده است. گفته می‌شود که در این انبار روغن و لاستیک نگهداری می‌شد.

ایالات متحده بلافاصله بعد از انفجار ماه گذشته بیروت محموله‌های کمک‌های امدادی چشمگیری را با چند هواپیما به لبنان ارسال کرد. پرزیدنت ترامپ نیز ضمن تاکید بر ضرورت انجام تحقیقات شفاف در مورد انفجار بیروت، از آمادگی ایالات متحده برای همکاری در این زمینه خبر داد.

XS
SM
MD
LG