لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۸

رئیس جمهوری اسرائيل در دیدار با هیاتی از پادشاهی بحرین: نباید اجازه دهیم که دین بهانه‌ای برای خشونت باشد


رئیس جمهوری اسرائيل- آرشیو
رئیس جمهوری اسرائيل- آرشیو

رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائيل، روز پنجشنبه میزبان هیاتی از بحرین برای ترویج همزیستی بود.

تایمز اسرائیل روز جمعه هفت آذر به نقل از دفتر رئیس جمهوری اسرائيل گزارش داد که دیدار هیاتی از «مرکز جهانی ملک حمد برای همزیستی صلح آمیز» در پی توافق عادی‌سازی روابط میان دو کشور اسرائیل و بحرین در ماه سپتامبر صورت گرفت. شیخ خالد بن خلیفه آل خلیفه، رئیس هیات مدیره این مرکز و از اعضای خاندان سلطنتی بحرین، رهبری این هیات را برعهده داشت.

آقای ریولین در اورشلیم به هیات بحرینی گفت: «هم اسرائیل و هم بحرین برای آزادی ادیان و بردباری، ارزش قائل هستند و به گروه های مختلف مردم که جوامع آنها را تشکیل می دهند، به عنوان منبعی برای قدرت نگاه می‌کنند.»

وی گفت «همان‌طور که اعلیحضرت ملک حمد به زیبایی در بیانیه خود گفته است، دین باید نیرویی برای هماهنگی و همکاری در سراسر جهان باشد.» آقای ریولین افزود: «ما نباید اجازه دهیم که دین بهانه‌ای برای خشونت باشد.»

رئیس جمهوری اسرائيل از بحرین به خاطر حمایت از جامعه یهودیان ساکن آن کشور پادشاهی و موضع‌گیری‌های آن کشور علیه یهودستیزی، تشکر کرد.

طی چند ماه گذشته و در چارچوب «توافق‌های ابراهیم» که با میانجی‌گری آمریکا حاصل شد، اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین موافقتنامه‌‌هایی را برای عادی سازی روابط و توسعه همکاری‌ها امضا کرده‌اند. کارشناسان می‌گویند تهدید مشترک دانستن ایران، به امضای این توافق‌ها کمک کرد.

XS
SM
MD
LG