لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۸

آسوشیتدپرس: انفجار در فرودگاه عدن در یمن ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت


صحنه حمله به فرودگاه عدن
صحنه حمله به فرودگاه عدن

انفجار بزرگی در فرودگاه عدن در جنوب یمن که روز چهارشنبه ۱۰ دی و لحظاتی پس از فرود یک هواپیمای حامل دولت جدید یمن رخ داد، ۲۲ نفر را کشت و حدود ۵۰ تن را زخمی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این هواپیما از عربستان سعودی پرواز کرده بود. منبع این انفجار فورا مشخص نشد و هیچ گروهی نیز مسئولیت حمله را برعهده نگرفته است. در آن انفجار به هیچ کدام از اعضای دولت جدید که در هواپیما بودند، آسیبی وارد نشد.

کمی بعد مقامات از وقوع انفجار دیگری در نزدیکی یک کاخ در آن شهر خبر دادند. اعضای کابینه پس از حمله به فرودگاه به آن کاخ منتقل شده بودند.

وزیر ارتباطات یمن که او نیز در هواپیما بود به آسوشیتدپرس گفت که او صدای دو انفجار را شنید. وی افزود که گویا این حملات با استفاده از پهپاد صورت گرفته‌اند.

سفیر عربستان سعودی در یمن این حملات را «اقدام تروریستی بزدلانه» خواند. مارتین گریفیث، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، نیز این حملات را محکوم کرد. مصر، اردن، و اتحادیه عرب نیز حملات روز چهارشنبه را محکوم کردند.

این وزیران یمنی در پی تغییراتی در دولت که پس از توافق با جدایی طلبان جنوبی رقم خورد، از عربستان سعودی به یمن باز می گشتند. اعضای جدید دولت یمن هفته گذشته در سعودی مراسم سوگند را ادا کردند. دولت یمن که مورد شناسایی بین المللی است و با حوثی های مورد حمایت ایران که کنترل صنعا را در دست دارند در جنگ است، عمدتا در تبعید و از ریاض کار کرده است.

XS
SM
MD
LG