لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۱

در ادامه تحولات ضدنژادپرستی، تیم فوتبال‌آمریکایی شهر واشنگتن سرانجام نام و لوگوی خود را تغییر می‌دهد


تیم فوتبال آمریکایی واشنگتن ردسکینز
تیم فوتبال آمریکایی واشنگتن ردسکینز

تیم فوتبال آمریکایی «واشنگتن ردسکینز» ‌(به انگلیسی : Washington Redskins) به صورت رسمی از تغییر نام و لوگوی این باشگاه خبر داد.

به گزارش سایت ورزشی «بلیچر ریپورت»، با افزایش انتقادهای طرفداران و اسپانسرهای مالی نسبت به نام «ردسکینز» (سرخپوستان) - که به گفته منتقدان توهین و بی‌احترامی به بومیان آمریکایی است - دن اسنایدر، مالک این تیم، با همراهی ران ریورا، سرمربی تیم، در روزهای آینده نام و لوگوی جدیدی را انتخاب خواهند کرد.

در سال‌های اخیر درخواست‌هایی زیادی به ویژه از سوی قبایل مختلف بومیان آمریکا برای تغییر نام این‌ تیم صورت گرفته بود؛ ولی این درخواست‌ها با مخالفت دن اسنایدر همراه شد و سرانجامی نداشت.

با آغاز اعتراضات گسترده اخیر به نابرابری های نژادی در آمریکا، اسامی برخی از تیم‌های ورزشی کشور، از جمله واشنگتن ردسکینز، بار دیگر به یکی از سوژه‌های داغ شبکه‌های اجتماعی و‌ رسانه‌های خبری تبدیل شد.

تیم فوتبال آمریکایی واشنگتن ردسکینز
تیم فوتبال آمریکایی واشنگتن ردسکینز

این تیم اوایل ماه ژوئیه از احتمال تغییر نام خود، پس از بررسی شرایط کنونی و مشورت با سهامداران و اسپانسرهای مالی خبر داد.

در روزهای اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری خود با واشنگتن ردسکینز را تعلیق کردند و پیراهن‌ها و محصولات مرتبط با این تیم از فروشگاه‌های بزرگ و اینترنتی جمع‌آوری شد.

برخی از سهامداران نیز اعلام کردند که در صورت عدم تغییر نام تیم، سهام‌هایشان را خواهند فروخت و با این‌ تیم همکاری نخواهند کرد.

لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی «ان اف ال» نیز از تصمیم دن اسنایدر برای تغییر نام باشگاه ابراز خشنودی کرد.

XS
SM
MD
LG