لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۴

قطر میزبان مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ پرسپولیس و استقلال در دوحه به دیدار رقبا می‌روند


 لیگ قهرمانان فوتبال آسیا (عکس آرشیوی است)
لیگ قهرمانان فوتبال آسیا (عکس آرشیوی است)

قطر به عنوان میزبان رسمی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان فوتبال در منطقه غرب آسیا برگزیده شد.

خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا، به بیان جزئیات کاملی از این مسابقات پرداخت.

بر اساس این طرح، مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ماه مارس گذشته متوقف شده بود، به صورت متمرکز و در دو کشور در شرق و غرب آسیا دنبال می‌شود.

مسابقات منطقه غرب آسیا از تاریخ ۱۴ سپتامبر در کشور قطر برگزار می‌شود و ۴ نماینده ایران یعنی پرسپولیس، استقلال، سپاهان، و شهرخودرو نیز بازی‌های خود را در آن کشور برگزار می‌کنند.

سایر تیم‌ها از کشورهای قطر، امارات، عربستان سعودی، عراق، و ازبکستان هستند که رقابت‌های خود را در گروه‌های اولیه ادامه می‌دهند.

هنوز میزبان منطقه شرق آسیا انتخاب نشده است و کشورهای متقاضی باید درخواست خود را تا ۲۴ ژوئیه به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهند.

بر اساس برنامه کنونی مسابقات شرق آسیا ار ۱۶ اکتبر آغاز می‌شود.

پس از تعیین نمایندگان نهایی شرق و غرب آسیا، بازی پایانی یا فینال در تاریخ ۵ دسامبر در یکی از کشورهای غرب آسیا برگزار خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در اوایل فصل، میزبانی تیم‌های ایرانی را به دلیل ناامنی این کشور لغو کرد و آنها بازی‌های خود را در کشور ثالث برگزار کردند.

قرار بود در صورت تأیید کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌‌های ایرانی در بازی‌‌های برگشت میزبان باشند که این موضوع با همه‌گیری کرونا منتفی شد.

به این ترتیب، با توجه به برگزاری متمرکز ادامه مسابقات در قطر، تیم‌های ایرانی در این فصل لیگ قهرمانان آسیا میزبان هیچ‌یک از بازی‌ها نخواهند بود.

XS
SM
MD
LG