لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۴

جو بایدن شجاعت ورزشکاران آمریکایی در الپیک را ستود


جو بایدن

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و همسرش جیل بایدن بانوی نخست کشور، ورزشکاران آمریکایی حاضر در بازی‌های المپیک توکیو را به دلیل نشان دادن شجاعت در شرایط سخت، و متحد کردن کشور مورد ستایش قرار دادند.

به گزارش رویترز، آنها پیشتر این ورزشکاران را به کاخ سفید نیز دعوت کرده بودند.

ایالات متحده با ۶۱۳ ورزشکار در بازی‌های توکیو شرکت کرد که دومین کاروان بزرگ ورزشی آمریکا در تاریخ المپیک محسوب می‌شود.

این کشور در مجموع با کسب ۱۱۳ مدال، از تمامی رقبای خود پیشی گرفت و صدرنشین جدول مدال‌ها شد.

جو بایدن در تماس تصویری با ورزشکاران و خانواده‌های آنها گفت «این فقط توانایی ورزشی شما نبود، این شجاعت اخلاقی شما بود. شما به ما یادآوری کردید که چه کشور شگفت‌انگیزی هستیم، و باعث شدید تا به عنوان یک کشور، بسیار خوب به نظر برسیم.»

آقای بایدن همچنین از چندین ورزشکار بصورت مشخص قدردانی کرد که یکی از آنها سیمون بایلز، ژیمناست آمریکایی بود که به دلیل نگرانی از سلامت روان، از تعدادی از رقابت‌های انفرادی و تیمی کناره‌گیری کرد، ولی در نهایت موفق به کسب یک مدال برنز شد.

رئیس جمهور ایالات متحده در ادامه آیزیا جوئت، دونده آمریکایی را نیز ستود که در یک رقابت دو در موقعیت خوبی بود، و در برخورد غیرعمدی با نیجل آموس از بوتسوانا، هر دو ورزشکار زمین خوردند.

او در اقدامی تحسین‌برانگیز، به دونده بوتسوانا کمک کرد تا بلند شود و همراه با یکدیگر از خط پایان گذشتند.

جیل بایدن، بانوی نخست آمریکا نیز که به نمایندگی از ایالات متحده و به منظور حمایت از ورزشکاران این کشور به توکیو سفر کرد، گفت که «آمریکا به شفا نیاز دارد و این رویداد، شادی زیادی را به همراه داشت.»

او در ادامه افزود که «ورزشکاران حاضر در این بازی‌ها، آمریکایی‌ها را گردهم آوردند وما را شاد کردند، از این بابت از آنها سپاسگزارم.»

XS
SM
MD
LG