لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

کاروان ورزش ایران در هفتمین روز بازی‌های پارالمپیک توکیو صاحب سه مدال شد


رمضان بیابانی
رمضان بیابانی

ورزشکاران ایران روز سه شنبه ۹ شهریور ماه، در پنج رشته به مصاف حریفان خود در بازی‌های پارالمپیک توکیو رفتند و صاحب دو مدال طلا و یک مدال نقره شدند.

ساره جوانمردی در تیراندازی و تپانچه ده متر ماده پی ۲،‌ موفق شد ضمن رکورد شکنی به مدال طلا دست یابد. او پیشتر در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز دو مدال طلا کسب کرده بود. دیگر نماینده ایران سمیرا ارم از رسیدن به مدال بازماند.

در دو و میدانی، هاشمیه متقیان نماینده ایران در فینال پرتاب نیزه با پرتابی به میزان ۲۴ متر و‌۵۰ سانتیمتر به مدال طلا رسید.

در تیر و کمان و در کامپوند انفرادی مردان، رمضان بیابانی به مدال نقره رسید و‌ علی سینا منشازاده در مرحله یک هشتم باخت ‌و حذف شد.

در دوچرخه سواری مهدی محمدی که پیشتر در پیست تعقیبی انفرادی از رسیدن به مرحله نهایی بازمانده بود در جاده تایم تریل انفرادی در مکان یازدهم قرار گرفت.

تیم ملی والیبال نشسته ایران نیز در آخرین دیدار مرحله گروهی پارالمپیک برابر تیم چین سه بر صفر به پیروزی رسید و ‌بدو‌ن‌باخت راهی نیمه نهایی شد.

کاروان ‌ورزشی ایران در پایان هفتمین روز بازی‌های تابستانی پارالمپیک توکیو با مجموع ۱۴ مدال شامل ۷ طلا، ۶ نقره و یک‌ برنز در مکان یازدهم جدول مدالی قرار دارد.

در ادامه، در روز هشتم بازی‌های ‌پارالمپیک۲۰۲۰ توکیو، کاروان ورزشی ایران ‌تنها یک ورزشکار، سعید افروز در پرتاب نیزه به میدان خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG