لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

لیگ بسکتبال آمریکا بصورت متمرکز و بدون تماشاگر در اورلاندو برگزار می شود


لبران جیمز ستاره تیم لس آنجلس لیکرز
لبران جیمز ستاره تیم لس آنجلس لیکرز

با موافقت تیمهای لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا «ان بی ای»، ادامه رقابتهای این فصل بصورت کامل از اواخر ماه ژوئیه و‌ بصورت متمرکز در شهر «اورلاندو» ایالت فلوریدا برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» و به نقل از منابع مطلع، هیأت امنای لیگ و مدیران تیمهای بسکتبال، پس از بررسی گزینه های مختلف، با این طرح جدید موافقت کردند.

در این فرمول، تیم‌هایی که شانسی برای رسیدن به مرحله حذفی نداشتند، کنار رفتند تا ادامه بازی های فصل میان ۲۲ تیم حاضر ادامه یابد.

این مسابقات بصورت متمرکز و بدون تماشاگر در سالن های مجموعه ورزشی که متعلق به شبکه «ایی اس پی ان» است، برگزار می شود.

تمامی تیمها به اورلاندو سفر می کنند و پس از انجام معاینات پزشکی و تست های مرتبط با ویروس کرونا، تمرینات و مسابقات خود را در همین شهر برگزار می کنند.

هنوز برنامه کامل بازیها تدوین نشده است ولی با توجه تعداد تیمها، شاهد برگزاری ۶ یا ۷ مسابقه در ساعات مختلف روز خواهیم بود که به تدریج و با آغاز مرحله حذفی کمتر می شود.

با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا، تمامی بازیکنان هر روز تست می شوند و اگر بازیکنی به این ویروس مبتلا بود، قرنطینه می شود ولی مسابقات ادامه خواهد داشت.

پس از پایان فصل معمول، مراحل مختلف حذفی نیز به شیوه همیشگی در اورلاندو برگزار می شود و این شهر میزبان دیدار پایانی خواهد بود.

بر اساس این طرح، به احتمال زیاد رقابتهای این فصل «ان بی ای» حداکثرتا ماه اکتبر به پایان می رسد.

XS
SM
MD
LG