لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۰

یک‌ سریال داستانی بر اساس زندگی دو قهرمان جودو ایرانی و اسرائیلی ساخته می‌شود 


 ساگی موکی و سعید مولایی
ساگی موکی و سعید مولایی

شرکت‌های «ام‌جی‌ام-یو‌ای تلویژن» و «تدمو‌ر اینترتینمنت» قصد دارند تا یک سریال داستانی بر اساس زندگی سعید مولایی و ساگی موکی، قهرمانان جودو ایرانی و اسرائیلی، تولید کنند.

به گزارش تارنمای هنری «ددلاین»، این شرکت‌ها موفق به جلب رضایت سعید مولایی و ساگی موکی شدند، و امتیاز تولید این سریال را دریافت کردند.

تهیه‌کنندگان در حال مذاکره با فدراسیون جهانی جودو هستند تا از تصاویر اختصاصی موجود از این ورزشکاران در تولید سریال استفاده کنند.

در همین حال فیلم مستندی نیز درباره سعید مولایی، ساگی موکی، و ماجراهای مرتبط با رویاروی این ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی ساخته می‌شود.

تهیه‌کنندگان، در توضیحات خود برای معرفی این‌ سریال می‌گویند: «داستان واقعی و باورنکردنی یک ایرانی به نام سعید مولایی، از شجاع‌ترین ورزشکاران تاریخ که علی‌رغم تهدیدهای مسئولان خود تسلیم نشد و تصمیم گرفت که با دوستش ساگی موکی اسرائیلی رقابت کند.»

سعید مولایی
سعید مولایی

در ادامه این توضیحات می‌خوانیم که «در نتیجه سعید مولایی مجبور به فرار از کشورش می‌شود و از آلمان تقاضای پناهندگی می‌کند. به زودی این دو جودوکار فوق‌العاده، در جریان بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، برای نخستین بار مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. این داستان رشادت‌ها و دوستی‌ها در مقابل تمامی سختی‌ها است، که روح واقعی ورزش محسوب می‌شود.»

این سریال داستانی ورزشی، دومین همکاری مشترک این شرکت‌های هنری است. نخستین پروژه آنها با عنوان «آیشمن- شیطان صحبت می‌کند»، در ماه دسامبر آینده از شبکه عمومی «کان» در اسرائیل پخش می‌شود.

استیو استارک مدیر «ام‌جی‌ام-یو‌ای تلویژن» درباره این سریال می‌گوید که «سعید مولایی و ساگی موکی هر دو ورزشکارانی الهام‌بخش، و پیشگامانی هستند که رقابت و دوستی ناممکن آنها، از دنیای جودو فراتر رفته است تا ورزش‌دوستان و‌ قلب‌های آنها را تسخیر کند.»

سعید مولایی در جریان مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن در سال ۲۰۱۹، بر خلاف میل خود و به دستور مقامات ایرانی، به رقبای بلژیکی و گرجستانی باخت تا با ساگی موکی مسابقه ندهد، و حتی روی سکو هم کنار او نباشد.

سعید مولایی
سعید مولایی

این موضوع با افشاگری سعید ملایی به جنجال بزرگی تبدیل شد و علی‌رغم انکار ایران، در نهایت فدراسیون جهانی جودو، این کشور را تعلیق کرد.

تازه‌ترین شکایت ایران به دادگاه عالی ورزش سوئیس در این رابطه نیز به نتیجه نرسید، و این پرونده بار دیگر به فدراسیون جهانی جودو بازگشت.

هنوز مشخص نیست که پرونده تعلیق ایران چه سرانجامی دارد و فدراسیون جهانی جودو چه تصمیم تازه‌ای در این باره اتخاذ خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG