لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

جنگ لفظی لبران جیمز و زلاتان ابراهیموویچ؛ آیا ورزشکار باید در سیاست دخالت کند و نظر بدهد؟


 زلاتان ابراهیموویچ و لبران جیمز
زلاتان ابراهیموویچ و لبران جیمز

جنگ لفظی لبران جیمز ستاره آمریکایی تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز، و زلاتان ابراهیموویچ فوتبالیست مشهور سوئدی اوج گرفت.

چندی پیش زلاتان ابراهیموویچ که در حال حاضر در تیم «آ ث میلان» ایتالیا توپ می‌زند، در جریان یک مصاحبه رسانه‌‌ای از لبران جیمز به دلیل سخنان، و واکنش‌های سیاسی و اجتماعی او انتقاد کرد.

زلاتان ابراهیموویچ در گفت‌و‌گو با «یوفا»، و «دیسکاوری پلاس» سوئد، از ورزشکاران خواست تا وارد مسائل غیرورزشی نشوند.

به گفته او، ورزشکاران باید به انجام اموری بپردازند که در آن تخصص دارند، و وقت و انرژی خود را فقط صرف ورزش کنند.

زلاتان ابراهیموویچ با اشاره به اینکه لبران جیمز یک‌ بازیکن بسکتبال فوق‌العا‌ده است، گفت که او با توجه به جایگاهی که دارد، نباید همزمان در سیاست نیز باشد و یه مسائل سیاسی بپردازد.

زلاتان ابراهیموویچ
زلاتان ابراهیموویچ

لبران جیمز، از جمله ورزشکاران آمریکایی است که توجه خاصی به مسائل سیاسی و اجتماعی دارد، و به ویژه در زمینه برابری‌های نژادی در این کشور بسیار فعال است.

او در پاسخ به زلاتان ابراهیموویچ گفت که هرگز در قبال اموری که نادرست و اشتباه است، سکوت نخواهد کرد.

لبران جیمز در ادامه گفت که او همواره درباره مردمش حرف می‌زند، و به موضوعاتی چون برابری، عدالت اجتماعی، نژادپرستی، سرکوب رأی دهندگان، ‌وسایل مواردی که در آمریکا وجود دارد، سخن خواهد گفت.

این ستاره آمریکایی تأکید کرد که او با آگاهی از اهمیت نقش و جایگاه خود، از این موقعیت برای روشنگری آنچه که در ایالات متحده، و جهان می‌گذرد، استفاده می‌کند، و‌ نمی‌تواند فقط ورزشکار باشد.

لبران جیمز با اشاره به یکی از مصاحبه‌های گذشته زلاتان ابراهیموویچ که گفته بود، رسانه‌های سوئدی به دلیل نام و نام خانوادگی متفاوتی که داشت، توجه کمتری به او داشتند و قربانی نوعی نژادپرستی بوده، از اظهارات کنونی این فوتبالیست سوئدی ابراز تعجب کرد.

لبران جیمز
لبران جیمز

به گفته لبران جیمز، وقتی این بازیکن سوئدی شخصا از نژادپرستی انتقاد کرده است، حالا نمی‌تواند از او بخواهد که در قبال چنین موضوع سکوت کند و حرفی نزند.

زلاتان ابراهیمویچ ورزشکاری جنجالی و پرحاشیه محسوب می‌شود و سابقه درگیری با ورزشکاران و چهره‌های سرشناس دیگری را نیز در کارنامه خود دارد. او مدتی در تیم فوتبال لس آنجلس گلکسی بازی کرده است و گفته می‌شود که در دوران اقامت خود در این شهر، رابطه چندان دوستانه‌ای با لبران جیمز، ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز نداشت.

جدال لفظی این دو ورزشکار موفق، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است، و نظرات و دیدگاه‌های مختلفی درباره نقش، اهمیت، و جایگاه چه‌ره‌های مشهور در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را به دنبال داشت.

XS
SM
MD
LG