لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

حبیب نورماگومدوف، قهرمان ورزش‌های رزمی ترکیبی، به قفس مبارزه باز‌می‌گردد


رویارویی حبیب نورماگدوف با جاستین گیچی آمریکایی
رویارویی حبیب نورماگدوف با جاستین گیچی آمریکایی

حبیب نورماگومدوف، قهرمان روسی ورزش‌های رزمی ترکیبی، پس از ماه‌ها دوری از صحنه، به قفس مبارزه باز می‌گردد.

سازمان «یو اف سی»، که یکی از شاخه‌های مشهور رقابت‌های رزمی ترکیبی است، از رویارویی حبیب نورماگومدوف با جاستین گِیچی آمریکایی خبر داد.

جاستین گِیچی ۳۱ ساله که در ماه مه گذشته تونی فرگوسن را مغلوب کرد، بیست و چهارم اکتبر در مکانی که هنوز مشخص نشده است، به مصاف حبیب نورماگومدوف می‌رود.

حبیب نورماگومدوف برای دفاع از عنوان قهرمانی خود به صحنه رقابت‌های «یو اف سی» باز می‌گردد و‌ بدون‌ شک مبارزه سختی با این حریف آمریکایی، که مدت‌ها است در هیچ مسابقه‌ای شکست نخورده است، خواهد داشت.

با توجه به شرایط خاص و‌ حاشیه‌‌هایی که پیرامون این دو‌ قهرمان روسی و آمریکایی وجود دارد، رویارویی آنها از مهمترین مبارزه‌های سال‌های اخیر «یو اف سی» محسوب می‌شود.

حبیب نورماگومدوف پس از پیروزی در آخرین مبارزه خود در سپتامبر سال گذشته، در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده است.

حبیب نورماگومدوف و پدرش
حبیب نورماگومدوف و پدرش

او قرار بود اوایل امسال با تونی فرگوسن مبارزه کند، ولی این رقابت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد و جاستین گیچی جایگزین وی شد.

عبدالمناف نورماگومدوف، پدر این قهرمان روس، نیز اخیرا به دلیل نارسایی‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ درگذشته و به همین خاطر او شرایط روحی‌ مناسبی نداشته است.

عبدالمناف مربی حبیب نیز بود و آن دو رابطه بسیار نزدیکی داشتند. تا جایی که حتی برخی از نزدیکان حبیب از احتمال بازنشستگی او از رقابت‌های رزمی ترکیبی خبر داده بودند.

با این حال گفته می‌شود که مدیران «یو‌ اف سی» پس از مذاکراتی طولانی، موفق به جلب رضایت حبیب نورماگومدوف برای بازگشت به صحنه مبارزات شدند.

این ورزشکار متولد داغستان، یکی از محبوب‌ترین قهرمانان مبارزات رزمی ترکیبی است و به «شکست‌ناپذیر» شهرت دارد.

مبارزه جنجالی حبیب نورماگومدوف و کانر مک گرگور در سال ۲۰۱۸، پربیننده ترین مبارزه تاریخ «یو‌ اف سی» محسوب می شود که پس از پیروزی این قهرمان روس، با درگیری شدید طرفین در قفس، دستگیری، و محرومیت چند نفر از مربیان و همراهان همراه بود.

هر چند که کانر مک گرگور، اخیراً و‌ برای چندمین بار اعلام بازنشستگی کرده است، ولی مبارزه احتمالی این دو قهرمان، بزرگ‌ترین آرزوی طرفداران رقابت‌های «یو اف سی» است.

مبارزه‌ای که به عقیده اکثر نویسندگان ورزشی، برگزاری آن چندان دور از ذهن و غیرممکن نیست و بدون شک میلیون‌ها بیننده خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG