لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۸

رسانه‌های اسرائيل حضور سعید مولایی جودو کار مشهور ایرانی در آن کشور را رویدادی «تاریخی» خواندند


سعید مولایی - آرشیو
سعید مولایی - آرشیو

رسانه‌های اسرائيلی می‌گویند یک جودوکار ایرانی که به خاطر مخالفت با محدودیت‌هایی که مقامات جمهوری اسلامی برای رقابت ورزشکاران ایرانی با اسرائيلی گذاشته‌اند ایران را ترک کرد، وارد اسرائيل شده و مشغول تمرین است.

سعید مولایی حالا به نمایندگی از مغولستان رقابت می کند. به نوشته یدیعوت اخرونوت، او یکشنبه شب ۲۶ بهمن، وارد اسرائيل شد. خبرگزاری فرانسه نیز می نویسد که رسانه های اسرائیلی حضور مولایی را «تاریخی» توصیف کرده اند.

مولایی قبلا در جریان یک رشته مسابقات جهانی جودو، در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم از حریف بلژیکی خود شکست خورد تا با حریف اسرائیلی در فینال روبرو نشود. این دارنده مدال طلای جهان در رده بندی نیز ناباورانه از حریف گرجستانی خود شکست خورد و پس از آن، راهی آلمان شد و به ایران بازنگشت.

به نوشته یدیعوت اخرونوت، سعید مولایی پس از ورود به اسرائيل گفت: «خیلی خوشحالم که اینجا هستم، برای مسابقه اینجا آمده ام.»

موشه فونتی، رئیس فدراسیون جودوی اسرائيل، در فرودگاه بن گوریون تل آویو به استقبال مولایی رفت و او را با خودرو تا هتل همراهی کرد.

به نوشته جروزالم پست در روز سه شنبه، مولایی به طور خاص درخواست کرده بود که با تیم جودوی اسرائيل تمرین کند. به خاطر تدابیر مربوط به مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تمرین های جودو با رعایت محدودیت هایی انجام می شود.

سعید مولایی که به نوشته جروزالم پست پس از دریافت تهدیدهای جانی ایران را ترک کرد، پیش از مسابقات جودوی «گرند اسلم» که از دو روز دیگر آغازمی شود، وارد اسرائیل شده است و مغولستان را نمایندگی می کند. صدها جودوکار دیگر از بیش از ۶۰ کشور جهان در این رقابت ها حضور دارند.

XS
SM
MD
LG