لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

ادامه روند کند واکسیناسیون در ایران؛ علی دایی هم در خارج از ایران واکسن زد


علی دایی
علی دایی

علی دایی، ستاره فوتبال ایران، در گفتگو با خبرگزاری «ایسنا» گفت پیش از عید در خارج از ایران، واکسن زد چون نگران خانواده و دخترش بود.

آقای دایی بر اهمیت واکسیناسیون در صورت امکان تأکید کرد و گفت «هر کسی بتواند واکسن بزند، باید بزند. چه خارج از ایران و چه در داخل ایران باید این واکسن را بزنیم. کسی نباید منتظر باشد.»

او همچنین گفت «کسی با واکسن نزدن و زدن پهلوان نمی‌شود. چرا به دروغ بگویم که واکسن نزده‌ام.»

این اظهار نظر علی دایی با استقبال کاربران در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد که آن را با ماجرای واکسن زدن شهاب حسینی، بازیگر مقایسه کردند.

در اسفند ماه، انتشار تصاویری از شهاب حسینی در نوبت واکسیناسیون در آمریکا، خبرساز شد؛ موضوعی که از سوی بسیاری با انتقاد همراه شد و او را به «دو رویی» متهم کردند.

واکنش‌ها به اندازه‌ای بود که مقامات رسمی هم در مورد آن اظهار نظر کردند.

غلامرضا منتظری، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت «اگر شهاب حسینی این کار را نمی کرد بهتر بود» و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست « پیگیر این مساله باشد تا انگیزه‌های این کار مشخص شود.»

آقای حسینی در واکنس به انتقادهایی که از او شد گفت: «به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز یک کار سینمایی همراهی‌ام کرد، در صف واکسن مازاد ایستادیم تا شانس خود را امتحان کنیم»

واکسیناسیون در ایران همچنان به کندی پیش می‌رود و بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، تا دهم تیرماه، چهار میلیون و ۴۴۲ هزار و ۴۱۹ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که حدود پنج درصد جمعیت ایران می‌شود.

این موضوع باعث شده برخی از ایرانی‌ها برای واکسیناسیون راهی کشورهای همسایه از جمله ارمنستان شوند که توریست‌ها را رایگان واکسینه می‌کند.

XS
SM
MD
LG