لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد؛ اشاره علی کریمی به مهندسی آرا


عزیزی خادم(راست) در کنار علی کریمی در جریان انتخابات
عزیزی خادم(راست) در کنار علی کریمی در جریان انتخابات

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران پس از یک سال تاخیر و حواشی بسیار سرانجام برگزار شد و شهاب‌الدین عزیزی ‌خادم با کسب ۴۹ رای به ریاست فدراسیون فوتبال ایران رسید.

در این انتخابات که یکشنبه دهم اسفند برگزار شد، ۸۹ عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال ایران به این ترتیب آرای خود را میان چهار کاندیدا تقسیم کردند: مصطفی آجورلو ۱۸ رای، علی کریمی ۹ رای، شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵ رای و کیومرث هاشمی ۲۴ رای.

در نتیجه انتخابات به دور دوم رفت و این بار عزیزی خادم ۴۹ رای و کیومرث هاشمی ۳۸ رای کسب کردند.

شهاب الدین عزیزی خادم از نزدیکان پرویز کاظمی، وزیر راه و تأمین اجتماعی در دولت محمود احمدی‌نژاد است که از طریق وزارت رفاه و در دوره‌ای که باشگاه استقلال زیرنظر این وزارتخانه قرار گرفت کم کم از یک مدیر حکومتی و اقتصادی به یک مدیر ورزشی و فوتبالی تغییر چهره داد. گفته می‌شود او با دولت فعلی هم روابط نزدیکی دارد و چهره مورد حمایت و تایید وزارت ورزش فعلی بود و در نهایت توانست کیومرث هاشمی، منتقد دولت و عضو ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی را در انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال شکست بدهد.

اما شکست خورده قابل پیش بینی این جمع علی کریمی، ستاره سابق فوتبال ایران بود که با انتقاداتی تند نسبت به فساد موجود در ساختار فوتبال ایران به میدان آمد و حتی حاضر نشد در مناظره تلویزیونی با سه کاندیدای دیگر شرکت کند.

علی کریمی پس از مشخص شدن نتایج آرا به خبرنگاران گفت که «از اول می‌دانستم چه اتفاقی رخ می‌دهد.»

او که مهدی مهدوی کیا دیگر چهره برجسته فوتبالی را به عنوان نائب رئیس برگزیده بود با کنایه به مهندسی آرا در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: «جا دارد با تأخیر روز مهندس را به مهندسین عزیز تبریک بگویم و برایشان آرزوی موفقیت کنم»

فدراسیون فوتبال ایران با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که در صدر آنها مشکلات و بدهی‌های مالی قرار دارد.

XS
SM
MD
LG