لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۶

فینال یورو۲۰۲۰ فراتر از یک رقابت ورزشی؛ رئیس کمیسیون اروپا می‌خواهد ایتالیا انگلیس را شکست بدهد


فینال جام ملتهای اروپا
فینال جام ملتهای اروپا

فینال مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا، یکشنبه یازدهم ژوئیه در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار می‌شود اما تیم‌‌های انگلیس و ایتالیا در شرایطی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند که به دلیل برخی حواشی، این بازی حساس اهمیتی فراتر از یک رقابت ورزشی دارد.

اورسلا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا، در اظهاراتی کم‌سابقه گفت که طرفدار ایتالیا است ‌و «امیدوار است که تیم ملی فوتبال این کشور با غلبه بر انگلیس قهرمان شود.»

به گزارش رویترز، او گفت که در بازی فینال قلبش با «آتزوری» یا لاجوردی‌پوشان است و تیم ملی فوتبال ایتالیا را تشویق می‌کند.

اورسلا فون درلاین
اورسلا فون درلاین

اورسلا فون درلاین آلمانی، این سخنان را در جلسه مطبوعاتی کمیسیون اروپا، و در پاسخ به پرسش خبرنگارانی مطرح کرد که نظرش را درباره بازی فینال در ورزشگاه ویمبلی جویا شدند.

مقامات رسمی کمیسیون اروپا که بر امور مشترک ۲۷ کشور اتحادیه اروپا نظارت دارند، معمولا در چنین مواردی به نفع کشور خاصی اظهار نظر نمی‌کنند.

اما ظاهرا به دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، اعضای این کمیسیون ملاحظات معمول در این زمینه را کنار گذاشته‌اند.

این در حالی است که برخی دیگر از مقامات اروپایی نیز بصورت علنی از تیم ملی فوتبال ایتالیا حمایت کرده‌اند که به عقیده آنها نماینده واقعی اروپا است و باید انگلیس جدایی‌طلب را شکست دهد.

هری کین کاپیتان تیم ملی‌ انگلیس
هری کین کاپیتان تیم ملی‌ انگلیس

این نخستین باری است که انگلیس به فینال جام ملتهای اروپا رسیده است، و با توجه به اینکه این‌ بازی ورزشگاه ویمبلی برگزار می‌شود، به عقیده بسیاری از کارشناسان شانس نخست کسب عنوان قهرمانی است.

با این حال ایتالیا پس از یک دوره افت کوتاه، با ترکیبی جوان و پرانرژی، یکی از بهترین تیم‌های جام محسوب می‌شود که انگیزه زیادی برای قهرمانی دارد، و حریف آسانی برای انگلیس نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG