لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

مرگ اسطوره فوتبال جهان؛ پلیس آرژانتین درباره مرگ مارادونا تحقیق می‌کند


دیگو مارادونا چهارشنبه ۵ آذر به دلیل نارسایی قلبی در ۶۰ سالگی درگذشت.
دیگو مارادونا چهارشنبه ۵ آذر به دلیل نارسایی قلبی در ۶۰ سالگی درگذشت.

بخش انگلیسی صدای آمریکا و خبرگزاری رویترز- مأموران پلیس آرژانتین روز یکشنبه برای بازرسی و انجام تحقیقات قضایی وارد خانه و کلینیک یکی از پزشکان دیگو مارادونا، ستاره فقید فوتبال جهان، شدند.

دیگو مارادونا چهارشنبه بیست و پنجم نوامبر (۵ آذر) به دلیل نارسایی قلبی در ۶۰ سالگی درگذشت.

مأموران پلیس به دنبال درخواست دادستانی، در حال بازجویی از لئوپولد لوکه، متخصص مغز و اعصاب و یکی از پزشکان دیگو مارادونا، هستند.

آنها تمامی اسناد پزشکی و مدارک مرتبط با روند درمانی دیگو مارادونا، رایانه‌ها، سخت‌افزارها، و تلفن‌های همراه لئوپولد لوکه را ضبط کردند تا توسط دادستانی مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته دادستانی، در حال حاضر هیچ اتهامی متوجه لئوپولد لوکه یا فرد دیگری نیست و این پرونده در مرحله تحقیق قرار دارد.

لئوپولد لوکه ضمن تأیید بازجویی، از عملکرد خود در روند درمانی دیگو مارادونا دفاع کرد. او با اشاره به این که پزشکان دیگری نیز بر مداوای دیگو مارادونا نظارت داشتند، تأکید کرد که در انجام مسئولیت‌های خود هیچ کوتاهی یا قصوری نداشته است.

لئوپولد لوکه
لئوپولد لوکه

دیگو مارادونا اوایل ماه نوامبر به دلیل لخته شدن خون در مغزش، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پس از مدت کوتاهی با موافقت پزشکان به منزل منتقل شد.

این در حالی است که به عقیده برخی و با توجه به شرایط جسمانی دیگو مارادونا، او احتمالا باید مدت بیشتری در بیمارستان بستری می‌شد. یکی از انتقادات وارده، نبود امکانات پزشکی، پرستار، و آمبولانس مجهز در محل اقامت دیگو مارادونا است.

به گفته وکیل او، پس از سکته دیگو مارادونا، آمبولانس پس از نیم ساعت و هنگامی به منزل رسید که خیلی دیر شده بود.

هنوز توضیحات بیشتری درباره پرونده از سوی دادستانی ارائه نشده است و تحقیقات درباره مراحل درمانی و مرگ او در جریان است.

دیگو مارادونا که یکی از اسطوره‌های بزرگ فوتبال جهان محسوب می‌شد، در طول سال‌ها ‌و به دلیل مصرف بیش از حد الکل و مواد مخدر از مشکلات پزشکی مختلفی رنج می‌برد و چندبار در آستانه مرگ قرار داشت.

دیگو مارادونا
دیگو مارادونا

به گفته لئوپولد لوکه، دیگو مارادونا بیمار مشکلی بود و هر کاری که می‌خواست انجام می‌داد، و حتی چند بار او‌ را از خانه بیرون کرده بود.

به دنبال مرگ دیگو مارادونا، در آرژانتین‌ سه روز عزای عمومی اعلام شد و هزاران نفر از طرفدارانش در مراسم ویژه‌ای که در کاخ ریاست جمهوری این کشور ترتیب یافت، با قهرمان محبوب خود وداع کردند.

پیکر مارادونا در مراسمی خصوصی در آرامگاه کوچکی در اطراف شهر بوئنوس آیرس به خاک سپرده شد.

XS
SM
MD
LG