لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۹

آینده نامشخص علیرضا جهانبخش در تیم فوتبال برایتون؛ چند باشگاه اروپایی به دنبال ملی‌پوش ایرانی هستند


علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش

سایت خبری «نیوز چین» (به انگلیسی: NewsChain) در بخش ورزشی خود به بررسی شرایط نامناسب علیرضا جهانبخش، بازیکن ایرانی تیم فوتبال «برایتون» انگلیس، پرداخته است.

این ملی‌پوش ایرانی در سال ۲۰۱۸ ‌با رقم ۱۷ میلیون پوند از تیم هلندی «آ زد آلکمار» به برایتون پیوست. امسال اما او جایی در برنامه‌های تاکتیکی مربی جدید تیم خود ندارد و از هنگام شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر، در ۸ مسابقه فقط ۲۰ دقیقه برای این تیم بازی کرده است.

بدون‌ شک یکی از برنامه‌های مهم تابستانی برایتون که اخیراً موفق به فرار از سقوط به دسته پایین‌تر شد، مشخص کردن وضعیت علیرضا جهانبخش است.

این بازیکن‌ ایرانی تا سال ۲۰۲۳ با برایتون قرارداد دارد؛ ولی با ادامه وضعیت کنونی، بعید به نظر می‌رسد که این همکاری ادامه پیدا کند.

گراهام پاتر، سرمربی برایتون، با تأیید ناراحتی بازیکن ایرانی خود گفت که موقعیت او‌ را درک‌ می‌کند و هر بازیکنی مایل است تا بیشتر در میدان باشد.

علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش

گراهام پاتر ضمن تحسین اخلاق، رفتار، و کیفیت فنی علیرضا جهانبخش، یادآور شد که او هنوز هم می‌تواند به برایتون کمک کند، ولی‌ باشگاه برای اتخاذ بهترین تصمیم، به زودی با این بازیکن گفتگو خواهد کرد.

علیرضا جهانبخش دوران درخشانی در هلند داشت و آقای گل لیگ برتر آن کشور شد. او نخستین بازیکن آسیایی بود که بهترین گلزن یکی از لیگ‌های فوتبال اروپایی شد.

علیرضا جهانبخش در زمان مربیگری کریس هیوتِن به برایتون آمد. ولی تغییر سرمربی به ضرر این بازیکن ایرانی تمام شد و گراهام پاتر اعتقادی به این مهره تهاجمی ندارد.

در این فصل علیرضا جهانبخش در یک دوره کوتاه به ترکیب برایتون بازگشت و با گل زیبای قیچی برگردان خود به چلسی، جایزه بهترین گل ماه لیگ برتر را نیز دریافت کرد. ولی حتی این موضوع نیز تغییری در شرایط او ایجاد نکرد و جهانبخش دوباره نیمکت‌نشین شد.

گفته می‌شود چند باشگاه هلندی و اروپایی به دنبال علیرضا جهانبخش هستند؛ ولی هنوز هیچ درخواست رسمی برای خرید او به برایتون ارائه نشده است.

XS
SM
MD
LG