لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

جنگ کلامی بین علی کریمی و وزیر ورزش ایران


علی کریمی
علی کریمی

علی کریمی ستاره پیشین تیم ملی فوتبال ایران در سخنانی بی‌سابقه، از مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ایران انتقاد کرد.

علی کریمی پس از آنکه مسعود سلطانی‌فر در جریان یک گفت‌گوی رسانه‌ای، دلیل ناراحتی علی کریمی از مسئولان را، شکست او در انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد، به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد.

مسعود سلطانی‌فر گفته بود که «در همه انتخابات، کسانی که می‌بازند، منتقد می‌شوند و دیگران را متهم می‌کنند، متهم به اعمال نفوذ و خیلی چیزهای دیگر. کدام یک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پس از شکست رسما اعلام کرده‌اند که من صلاحیتم کم بود، و مردم رویکر مثبتی به من نداشتند و من‌ باختم ؟ باختم، بد هم باختم.»

علی کریمی نیز در پاسخ به سخنان مسعود سلطانی‌فر در حساب کاربری خود در اینستاگرم نوشت که «جناب مهندس، من بردم در باختنم بود. ولی شما به جای مصاحبه، در مورد نامه‌ای که زدین قرارداد ویلموتس بسته بشود، توضیح بدین؟؟!! شما برای ورزش و جوانان چیکار کردین؟؟!! دو سه نمونه نام ببرید لطفا.»

مسعود سلطانی‌فر
مسعود سلطانی‌فر

اشاره علی کریمی به نقش وزارت ورزش و جوانان ایران در استخدام مارک ویلموتس و اصرار مسعود سلطانی‌فر برای استفاده از این مربی بلژیکی در تیم ملی فوتبال ایران است.

چگونگی امضای این قرارداد توسط فدراسیون فوتبال ایران با ابهامات زیادی همراه است، و در نهایت به قطع همکاری مارک ویلموتس با تیم ملی، و‌ شکایت او به مراجع بین‌المللی منجر شد. فدراسیون فوتبال ایران در صورت شکست در این پرونده، باید نزدیک به شش و نیم میلیون یورو، یعنی بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان به مارک ویلموتس خسارت بپردازد.

علی کریمی که اخیرا با شعار «فوتبال پاک» و «مبارزه با فساد» در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران شرکت کرد، فقط ۹ رأی کسب کرد و به ریاست این فدراسیون نرسید.

عزیزی خادم - علی کریمی
عزیزی خادم - علی کریمی

او در هفته‌های گذشته با اشاره به مهندسی آرا و تلاش‌های پشت پرده برای گزینش عزیزی خادم، برای ریاست فدراسیون فوتبال نیز انتقاد کرده بود.

علی کریمی با توجه به سوابق باشگاهی و ملی، فعالیت‌های اجتماعی و انساندوستانه، جسارت، و صراحت کلام از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردار است.

XS
SM
MD
LG