لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۹

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی: موارد ویروس کرونا در جهان برای سومین هفته متوالی کاهش داشت


مردی با ماسک در یک خیابان سرد و برفی فلادلفیا، پنسیلوانیا - ۱ فوریه ۲۰۲۱
مردی با ماسک در یک خیابان سرد و برفی فلادلفیا، پنسیلوانیا - ۱ فوریه ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تعداد موارد جدید مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان، برای سومین هفته متوالی نزول کرده است.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، در یکی از جلسات خبری معمول این آژانس که به طور مجازی از دفتر مرکزی آن در شهر ژنو روز دوشنبه برگزار شده بود، گفت در حالی که بسیاری از کشورها همچنان شاهد افزایش موارد کووید۱۹ هستند، ولی این باز خبر دلگرم کننده‌ای است.

آقای ادهانوم گفت این نشان می‌دهد که ویروس کرونا، حتی سویه‌های جهش یافته جدیدش قابل کنترل است و با اقدامات اثبات شده بهداشت عمومی مثل فاصله‌گیری اجتماعی، استفاده از ماسک صورت، و رعایت بهداشت، می توان از ابتلا به بیماری جلوگیری کرد.

البته او هشدار داد که جهان قبلاً نیز به این مرحله رسیده بود، و وقت آن نیست که اقدامات سخت‌گیرانه کنار گذشته شوند.

تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (عکس از آرشیو)
تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (عکس از آرشیو)

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد: «در طول یکسال گذشته تقریباً در همه کشورها مواردی بوده که شمار [مبتلایان] کاهش یافت، و دولت‌ها خیلی زود به بازگشایی شهرها پرداختند و مردم محافظت از خود را جدی نگرفتند، تا آن که ویروس دوباره با قدرت بازگشت.»

آقای ادهانوم گفت که همزمان با گسترش واکسیناسیون در سراسر جهان، رعایت اقدامات ایمنی نیز همچنان امری مهم است. او گفت کنترل شیوع ویروس کرونا از مرگ و میر جلوگیری می‌کند، احتمال ظهور سویه‌های جدید ویروس کرونا را کاهش می‌دهد، و «ما را از بابت تاثیرگذاری واکسن مطمئن می‌‌کند.»

XS
SM
MD
LG