لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

محبوبیت «کلاب هاوس»، اپلیکیشن چت صوتی برای گپ زدن در مورد مسائل گوناگون


عضویت در «کلاب هاوس» فعلا تنها با دعوتنامه امکان‌پذیر است
عضویت در «کلاب هاوس» فعلا تنها با دعوتنامه امکان‌پذیر است

این روزها، نام شبکه جدید اجتماعی «کلاب هاوس» را زیاد می‌شنویم؛ شبکه‌ای که افراد با علایق مشترک را دور هم جمع می‌کند تا بتوانند به روش سنتی صحبت کردن با هم، در مورد مسائل گوناگون بحث و تبادل نظر کنند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین، این شبکه در ماه مارس سال ۲۰۲۰ توسط دو کارآفرین موفق «سیلیکان ولی» کالیفرنیا به نام‌های پل دیویدسون و روهان ست راه‌اندازی شد. دو ماه بعد، یعنی در ماه مه ۲۰۲۰، این شبکه تنها ۱۵۰۰ کاربر داشت و ارزش آن ۱۰۰ میلیون دلار بود.

اما هفته گذشته، ایلان ماسک میزبان یک چت صوتی در این شبکه اجتماعی بود. این رویداد که به طور مستقیم در یوتیوب هم پخش شد، «کلاب هاوس» را به صدر جدول شرکت‌های نوپا یا استارت آپ فرستاد و افراد برای عضویت در آن سر و دست شکستند.

تا روز اول ماه فوریه سال ۲۰۲۱، کلاب‌هاوس به دو میلیون کاربر دست پیدا کرد و ارزش آن به یک میلیارد دلار رسید.

«کلاب‌هاوس»، نسخه مجازی گردهم‌آیی در کلوب‌‌های ویژه نخبه‌ها است. در این جا، کاربران می‌توانند به گفتگوی افراد جالب در مورد مسائل گوناگون گوش دهند. در واقع، «کلاب هاوس» مانند گوش دادن به پادکست است؛ اما تفاوتش این است که شما زنده به مکالمات جاری گوش می‌کنید و این مکالمات جایی ذخیره نخواهند شد هر چند کاربران می‌توانند مکالمات زنده را ضبط کنند.

زمانی که وارد «کلاب‌هاوس» شدید می‌توانید سوژه مورد علاقه خود – فن‌آوری، سلامت، تجارت، و کتاب – را انتخاب کنید. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد علایق خود ارائه دهید، این شبکه شما را بهتر به اتاق‌های مکالمه و یا افرادی برای دنبال کردن هدایت می‌کند.

عضویت در «کلاب هاوس» تنها با دعوتنامه امکان‌پذیر است. رقابت بر سر عضویت در این شبکه جدید اجتماعی به اندازه‌ای زیاد شده که بازار فروش دعوت‌ها در سایت‌هایی مانند «رِدیت» و «ای بی» هم داغ شده است.

هر کاربر فعلا می‌تواند دو نفر را به این شبکه اجتماعی دعوت کند.

سازندگان «کلاب هاوس» می‌گویند قصد دارند در سال ۲۰۲۱، این شبکه اجتماعی را بدون محدودیت به روی همه در سراسر جهان باز کنند.

XS
SM
MD
LG